Cześć! Prawdopodobnie uda się tutaj zagościć na nieco dłużej, jako że nie jestem sam. W tworzeniu prasówek na Startup Cribs od dziś pomagał mi będzie Adam Łopusiewicz, znany od wielu lat redaktor portalu MamStartup, który obecnie rozwija magazyn Just Geek IT.

Drogi czytelniku, jeśli zatem to miejsce wspominasz z rozrzewnieniem, ślę do Ciebie kolejne zapewnienie, że w gąszczu obowiązków z Just Join IT, Rocket Jobs i live-streamami z polskimi programistami z całego świata, robię wszystko, aby poukładać sobie sprawy tak, by na startupy również był czas. Zapraszam zatem do prasówki i zestawienia newsów z ostatniego tygodnia, których postaramy się wspólnymi siłami tworzyć możliwie jak najwięcej.

1. Kolejny startup z branży ubezpieczeń pozyskuje finansowanie

Cover otrzymał właśnie 16 milionów dolarów na to, by rozwinąć swój biznes. Polega on na ubezpieczaniu… wszystkiego. Od sprzętu AGD, czy domów, samochodów po zwierzęta. Firma chwali się prostotą działania. Wystarczy, że wyślemy zdjęcie tego, co chcemy ubezpieczyć, a firma szybko wyceni usługę i obejmie go ochroną. Nie masz co zrobić z hajsem? Ubezpiecz sobie chomika. 

Więcej na ten temat tutaj.

2. Barderton Liquidity I poszuka europejskich startupów wartych inwestycji

Nowy fundusz inwestycyjny ma 145 milionów dolarów na to, by inwestować w ciekawe projekty  w Europie. Przed nim iście syzyfowe zadanie – zajmie się szukaniem startupów, które zarabiają 🙂 . Niestety nie znamy konkretnych wymagań zarządzających funduszem Barderton Liquidity I, ale wiemy, że już przygląda się blisko 500 projektom.

Więcej na ten temat tutaj.

3. 5 milionów dolarów dla GoodTime — narzędzia rekrutacyjnego

Kolejne rozwiązanie w temacie HR. Startup teoretycznie ma przydać się uczestnikom procesu rekrutacyjnego. GoodTime ułatwia obu stronom dobranie odpowiedniego terminu spotkania, które ma doprowadzić do zatrudnienia pracownika. Startup pozyskał właśnie środki, które przeznaczy na rozwój i pozyskanie kolejnych dużych klientów. Dziś z narzędzia korzystają m.in. Airbnb i Dropbox.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Palo Alto Networks przejmuje RedLock za 173 miliony dolarów

Palo Alto Networks powstał w 2005 roku i od tego czasu zyskał setki klientów przesyłających swoje dane do chmury. Dziś firma ogłosiła przejęcie młodszego startupu RedLock, którego zadaniem było dbanie o security. To nie pierwsze przejęcie Networks w ostatnim czasie. W marcu do portfolio grupy dołączył Evident.io — sprzedany za symboliczne 300 milionów dolarów.

Więcej na ten temat tutaj.

5. 26 milionów dolarów dla First Circle — platformy do pożyczek online

Ekspansja na filipiński rynek, a w przyszłości — na rynek Azji Południowej. Taki jest plan zespołu First Circle, który właśni zamknął rundę A finansowania na poziomie 26 milionów dolarów. Startup zajmuje się pożyczaniem pieniędzy małym i średnim firmom. Na tle konkurencji wyróżnia go to, że użytkownikom pożycza też swoje pieniądze.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Startup dla deweloperów pozyskał 9 milionów dolarów

Cherre wyręcza duże firmy z branży nieruchomości z ślęczenia nad danymi dotyczącymi zmian w mieście, mających wpływ na wartość rynkową sprzedawanych mieszkań i domów. Zamiast wynajmować pracowników do analizy zmieniających się danych, mogą po prostu skorzystać z ich platformy. Potencjał ciekawy, czy aby rzeczywiście na prawie 10 baniek? 😉

Więcej na ten temat tutaj.

7. 100 milionów dolarów dla Talkdesk — narzędzia do komunikacji z klientami

Viking Global Investors LP oraz DFJ zainwestowali właśnie w startup z San Francisco, który osiągnął wycenę na poziomie miliarda dolarów. Jego twórcy są pewni, że rynek, na którym działają przebije próg 48 miliardów dolarów w 2025 roku. Talkdesk, bo o nim mowa, to narzędzie do komunikacji telefonicznej z odwiedzającymi naszą stronę użytkownikami.

Więcej na ten temat tutaj.

8. Aeva ma 45 milionów dolarów na rozwój

Producenci autonomicznych pojazdów od lat zmagają się z tym samym wyzwaniem: jak najszybciej i najdokładniej mierzyć w czasie rzeczywistym odległość pojazdu od obiektu przed nim. Ten problem chce rozwiązać Aeva, która połączyła najlepsze właściwości m.in. radaru i lidaru, by dbać o bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i przechodniów.

Więcej na ten temat tutaj.

9. 14 milionów dolarów dla Gilmour Space – startupu, który tworzy satelity

Tania i niewielka satelita — to produkt zespołu Gilmour Space, który właśnie pozyskał 14 milionów dolarów na kontynuację swojej pracy. Firma środki od inwestorów chce wykorzystać na przygotowanie testowego lotu. Hybrydowa rakieta ma znaleźć się w przestrzeni kosmicznej w 2020 roku.

Więcej na ten temat tutaj.

10. Tima, wietnamski startup z branży fintech, ma 3 miliony dolarów na rozwój

63 miasta w Wietnamie — taki cel chce osiągnąć zespół Tima, który otworzył swoją ofertę dla klientów indywidualnych i biznesowych szukających wsparcia finansowego. Z poziomu strony mogą wypełnić formularz i na przedstawionych zasadach uzyskać pożyczkę bądź kredyt na rozwój swojej firmy.

Więcej na ten temat tutaj.

11. SoftBank jednym z inwestorów w startupie Heed

Heed powstał dla klubów sportowych, którzy chcą zwiększyć zaangażowanie i interakcję z fanami. Na ten cel pozyskał 35 milionów dolarów, m.in. od SoftBanku. Startup za pośrednictwem swojej aplikacji zachęca do udziału w wydarzeniach sportowych, ale też zapewnia kibicom rozrywkę podczas przerw w rozgrywkach.

Więcej na ten temat tutaj.

12. 6 milionów dolarów dla hiszpańskiego lingokids

Pomożemy Twojemu dziecku nauczyć się języka angielskiego — tak brzmi hasło promujące lingokids, startup z branży edukacyjnej. Zespół stojący za nim opracował serię kursów i metodykę nauki, która — zdaniem założycieli — przyspiesza poznanie j. angielskiego o 5 razy (w porównaniu z tradycyjną metodą). Fantastycznych teorii, czy sposobów nauki języków obcych jest zapewne więcej niż wszystkich języków świata. W każdym razie lingokids był w stanie przekonać już 7 milionów ludzi, za co należy się szacunek.

Więcej na ten temat tutaj.

Napisz coś od siebie!