1. People.ai, zasilana sztuczną inteligencją platforma pomagającą znajdywać leady i domykać deale zawodowym sprzedawcom, właśnie zgarnęła $60M przy wycenie szacowanej mniej więcej na $500M. Większość pieniędzy w ostatniej rundzie pochodzi od Iconiq, VC, który obsługuje m.in. family office Marka Zuckerberga i jego żony, Priscilli Chan.

  Więcej na ten temat tutaj.
   
 2. Luckin Coffee, ambitny chiński brand z dużym parciem na lokalne zdetronizowanie Starbucksa, urósł do $651M na Nasdaq po ustaleniu cen akcji na $17. Luckin weszło na giełdę w zeszłym miesiącu, zaraz po zamknięciu wartej $150M rundy B, w której wiódł Blackrock, nowojorska firma typu private equity inwestująca również… w Starbucksa.

  Więcej na ten temat tutaj.

 3. Auth0, platforma do identyfikacji powstała w 2013 roku, to bodajże najświeższy amerykański unicorn. Firma zawdzięcza to miano ostatniej rundzie finansowania wartej $103M (większość od Sapphire Ventures). Auth0 to usługa typu authentication-as-a-service kierowana do klientów korporacyjnych obsługująca najróżniejsze urządzenia, w tym te IoT.

  Więcej na ten temat tutaj.

 4. Tutor House, brytyjski dostawca platformy łączącej korepetytorów z rodzicami i opiekunami dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, właśnie uzyskał £2M na rozwój działalności. Założony przez byłego nauczyciela i do tej pory finansujący się samodzielnie startup pozwala na znalezienie zarówno nauczycieli online, jak i “offline”. Inicjatywa jest wspierana przez “The Telegraph”, “The Times” i The Good Schools Guide.

  Więcej na ten temat tutaj.

 5. Wygląda na to, że wolno ładujące się strony to problem, który spędza sen z powiek wielu webmasterom i właścicielom serwisów. Akcje Fastly, usługi używanej w celu pozbycia się tego problemu, poszybowały w górę zaraz po jej debiucie na New York Stock Exchange ($25.01 z $16 w kilka godzin). Różni inwestorzy (m.in. Iconiq i Amplify Partners) do tej pory włożyli w Fastly $219M.

  Więcej na ten temat tutaj.

 6. $38.5M dla producenta DNA – coś, co do niedawna mogłoby stanowić temat nagłówka serwisu w fikcyjnej rzeczywistości wykreowanej na potrzeby filmu science fiction staje się rzeczywistością. Jesteśmy na dobrej drodze, aby to osiągnąć dzięki DNA Script, właśnie dofinansowanemu startupowi, który mierzy bardzo wysoko.

  Więcej na ten temat tutaj.   

 7. Robin Powered, startup pomagający w efektywnym zarządzaniu biurem, który zaczynał jako część agencji One Mighty Roar, zgarnął $20 w ramach serii B (większość kwoty pochodzi od Tola Capital). Ich produkt pozwala zrozumieć potrzeby rozrastających się przedsiębiorstw (w dużej części związane z zarządzaniem przestrzenią) i panować nad nimi.

  Więcej na ten temat tutaj.

 8. Canva, australijska platforma graficzna dla każdego, kto nie chce wynajmować grafika do najprostszych prac, jest już warta $2.5B. Ostatnia runda przyniosła jej świeżutkie $70M na rozwój. Narzędzie jest używane przez 15 milionów użytkowników miesięcznie (w tym przez autora tekstu).

  Więcej na ten temat tutaj.

 9. Ravin.ai, izraelsko-brytyjski startup dostarczający sztuczną inteligencję używaną do inspekcji uszkodzeń samochodów, uzyskał $4M w ramach seed fundingu. Firma posiadająca siedziby w Haifie i Londynie łączy rozpoznawanie obrazów i deep learning w celu analizy uszkodzeń w autach na podstawie najzwyklejszych materiałów zdjęciowych i wideo, np. pochodzących ze smartfonów czy kamer przemysłowych.

  Więcej na ten temat tutaj.

 10. Sun Basket, dostawca zdrowego jedzenia, zdobył $30M na dalszy rozwój. Firma założona w 2014 roku w San Francisco dystansuje się od wielu popularnych amerykańskich sieci, stawiając tylko i wyłącznie na świeże, organiczne i zrównoważone składniki. Według CEO, Adama Zbara, posiłki mają być “zdrowe, łatwe i spersonalizowane”.

  Więcej na ten temat tutaj.
Napisz coś od siebie!