Kolejny odcinek z serii o growth hackingu. Tym razem Polska i startup Growbots. Laureat Aulerów 2015, przyznawanych mocnym, polskim startupom, czyli takim, które mają bardzo duży potencjał wzrostu. Aczkolwiek to jeszcze nic.

W skrócie – to działające w modelu SaaS (software as a service) oprogramowanie do automatyzowania procesu sprzedaży. Algorytmy Growbots sprawiają, że po wybraniu profili klientów, oprogramowanie samo wyszukuje leady, a następnie umożliwia zautomatyzowaną komunikację za pomocą emaili.

Same wideo to bardzo imponująca historia o tym, jak grupa młodych Polaków bez kompleksów postawiła sobie jeden cel. Stworzyć globalny, skalowalny startup. 

Jaki jest tego efekt? Obecnie wyceniani są na ponad 20 milionów złotych, co więcej, dostali się do jednego z najlepszych akceleratorów w USA, mianowicie 500Startups.growbots-2Tą polską historią sukcesu po prostu trzeba się dzielić, szczególnie, że to również bardzo interesująca wiedza pod kątem samego growth hackingu. Rozwiązanie, jakie oferują, to jedno – jednakże sposób, w jaki sprawili, aby pozyskać pierwszych klientów, kanały komunikacji, metody wzrostu, tricki, aby zaskarbić sobie uwagę liderów w branży i to, z jakim uporem do tego dążyli, jest bardzo imponujące. W to wszystko wpleciona jest opowieść o tym, jak wygląda sprawa z akceleracją w USA i czym różni się 500Startups od YCombinatora.

Mówiąc w skrócie – Growbots podchodzi o wzrostu na poważnie. Chcesz wiedzieć z jakim skutkiem? Obejrzyj wideo z prezentacji CEO startupu – Grzegorzem Pietruszyńskim i po prostu posłuchaj jego historii, a ma do powiedzenia sporo.

źródło: Hacking #GoGlobal – Greg Pietruszynski from ReaktorWarsaw.com on Vimeo.

Napisz coś od siebie!