Prawdziwy mężczyzna ma kogoś, kto robi zakupy za niego” – tak brzmi motto pewnego interesującego niemieckiego startupu. Jak dobrze wiemy, zdecydowana większość mężczyzn nie lubi robić zakupów – choć przecież każdy chciałby wyglądać dobrze. Z rzeczywiście kompleksowym rozwiązaniem tego odwiecznego problemu przychodzi Outfittery.

Modne, męskie zestawy ubrań na każdą okazję. Komponowane przez indywidualnego stylistę i dostarczane pod Twoje drzwi. Za darmo. Płacisz dopiero jak zdecydujesz się coś zatrzymać, a w ciągu 14 dni możesz i tak wszystko bezpłatnie zwrócić.

Outfit mainStartup odpowiada na typowo męski problem związany z robieniem zakupów

Tak od 4 lat działa startup Outfittery, który skutecznie podbija Europę Zachodnią i otrzymał ostatnio kolejne 20 milionów dolarów wsparcia (a w sumie już 37). Funkcjonuje obecnie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii oraz Skandynawii. Co ciekawe, Outfittery to serwis wyłącznie dla mężczyzn, którego stworzyły… dwie kobiety.

Trendy

Obecnie w branży modowej można zaobserwować wysyp różnego rodzaju aplikacji w swej formie zbliżonych do Tindera. Czyli na smartfonie oceniamy zdjęcia różnych ubrań czy stylizacji na zasadzie – lubię / nie lubię, co pomaga w rozpoznaniu naszego gustu.

Na tej podstawie odsyłani jesteśmy do sklepów internetowych, gdzie można zakupić ciuchy, przedstawione na zdjęciu, które polubiliśmy. Czasami możemy również dodatkowo zasięgnąć opinii znajomych i dzielić się z nimi ubraniami, które nas zainteresowały.

W zasadzie na tym kończą się funkcje 90% aplikacji tego typu w branży

Jest to dosyć ciekawe, jednakże są one głównie skierowane dla młodzieży, która nie ma jeszcze zbyt wygórowanych oczekiwań.

Outfittery bardzo ciekawie znalazło dla siebie miejsce na tym tak dużym, jak i mocno już nasyconym rynku. To aplikacja na smartfona oraz serwis internetowy, który w kilku krokach kompleksowo bada Twoje preferencje dotyczące stylu ubierania się, tego ile możesz wydać na zakupy, co lubisz nosić.

Następnie dodatkowo dzwoni do Ciebie stylista, aby jeszcze lepiej zrozumieć Twój gust. Na końcu startup ten przygotowuje dla Ciebie indywidualne zestawy ubrań, które pasują nie tylko do Twojego stylu, ale również idealnie na Tobie leżą.

Obejrzyj wideo i poznaj, jak działa Outfittery

Wszystko przychodzi do Ciebie w eleganckich pudełkach, a płacisz tylko za to, co chcesz z nich zatrzymać dla siebie, resztę zwyczajnie odsyłasz w tym samym pudełku. Startup zatem bardzo poważnie wziął sobie za cel, aby dobrze Ciebie ubrać.

Sposób, w jaki to robi Outfittery, pozwala rzeczywiście wierzyć, że tak jest

Dla zrozumienia dlaczego ten startup odniósł tak duży sukces, trzeba zajrzeć do środka, aby poznać, jak łatwe to wszystko się dzięki niemu staje. Kupowanie ciuchów do pracy czy na inne okazje w końcu jest dla mężczyzn naprawdę nieinwazyjne, a co więcej – efektywne.

Jednakże tego nie da się tak po prostu opisać, dlatego zobrazuję Tobie jak wygląda cały proces od początku do końca.

Outfit 1Krok 1 – podaj styl jaki lubisz na co dzień. Możesz oczywiście zaznaczyć kilka, lub żaden.

Outfit 2Krok 2 – jak ubierasz się do pracy? Pamiętaj, że nie dostajesz tylko jednego zestawu ubrań, ale 2-3, dlatego jeden z nich jest właśnie typowo pod rodzaj pracy, jaki wykonujesz na co dzień.

Outfit 3Krok 3 – Outfittery to również buty, dostaniesz w przesyłce tylko takie, jakie byś chciał nosić.

Outfit 4Krok 4 – aby uniknąć wpadek startup chce poznać, za czym nie przepadasz…

Outfit 5Krok 5 – aby jeszcze bardziej spersonalizować ofertę dla Ciebie, a sobie zwiększyć konwersję, Outfittery chce wiedzieć, jakie marki lubisz. Wyrachowane? W sumie po prostu logiczne.

Outfit 6Krok 6 i 7 – podajesz informacje o swoich rozmiarach (nie ujęte na zdjęciu) oraz kwoty, za jakie chciałbyś dokonać zakupów. Startup zamyka tym samym ostatnie już niedopowiedzenie. Dzięki temu może przygotować spersonalizowane zestawy ubrań również pod Twoją kieszeń.

Kilka kroków, z których każdy zajmuje mi po 10 sekund, także po mniej więcej minucie jestem już przy ostatnim miejscu, gdzie muszę podać swoje dane osobiste do kontaktu dla mojego stylisty, a także dane do wysyłki.

Bez chodzenia po sklepach i szukania swoich rozmiarów, przebierania w przymierzalniach, szukania między dziesiątkami różnych krojów, modeli, i kolorów. Wszystko to bierze na swoje barki Outfittery.

To tak jakby ktoś za Ciebie biegał po galerii handlowej i szukał ubrań, które są męskie, modne i ogólnie pasują do Twojego stylu. Oczywiście tylko w rozmiarze, jaki nosisz, a na końcu jeszcze elegancko zapakował i położył pod sam nos.

W jaki sposób zwraca się i wybiera poszczególne ubrania z zestawu?

Sama koncepcja otrzymania zestawu ubrań, wybrania tego, co mi się podoba, a następnie zwrócenie reszty wydawała mi się dosyć mglista i skomplikowana. Do momentu, aż odszukałem jak rozwiązuje to Outfittery. Wszystko dzięki intuicyjnemu rachunkowi, który dołączony jest do każdej paczki.

Są tam informacje o tym, jakie pozycje posiada każdy z zestawów oraz dane do zapłaty (czerwony punkt 1.). Jeśli nie bierzesz całej paczki, to zwyczajnie wpisujesz sumę tych produktów, które chcesz kupić (czerwony punkt 2.).

Dokonujesz przelewu, a resztę zwracasz w tej samej paczce, po którą przychodzi kurier, oczywiście na koszt Outfittery.

out invoiceOutfittery wybiera się za Ciebie na zakupy i robi to kompleksowo

Wszystko to po cenach ze sklepu, bez dodatkowych opłat za całe wsparcie i oszczędność Twojego czasu.  Rozwiązanie bardzo praktyczne, którego szeregu wszystkich zalet nawet nie sposób wymienić. Brakuje chyba jeszcze tylko tego, aby ktoś zapiął za mnie rozporek.

out paczkaOutfittery jest w zasadzie sklepem internetowym, który zarabia na sprzedaży swoich paczek

Dlaczego stał się tak popularny? Bo usługa i produkt, który oferuje jest mocno spersonalizowany pod danego klienta. Ponadto startup skupił się wyłącznie na modzie męskiej, ponieważ mężczyźni zawsze traktowani byli w branży modowej mniej priorytetowo od kobiet, co daje mu kolejną przewagę.

To wszystko z pewnością pozwala na osiągnięcie wysokiej konwersji. Klienci zazwyczaj zatrzymują dla siebie całe paczki, których średnie ceny wahają się w przedziale od 250 do nawet 700 euro.

Podsumowując, Startup Outfittery stworzył skuteczny model, dzięki któremu idealnie trafia w męskie gusta, dodatkowo jeszcze oszczędzając czas swoich klientów.

Osoba indywidualnego stylisty staje w miejscu, gdzie nie wszystko da się jeszcze ująć w formie algorytmów, co pozytywnie wpływa na budowanie relacji i poprawia wizerunek samej marki.

Oczywiście jest to wszystko ciekawe, fajne i wygodne, aczkolwiek każdemu z tych elementów i całej tej otoczce przyświeca w zasadzie jeden cel – aby sprzedać paczkę.

Napisz coś od siebie!