Lubisz muzykę i uważasz się za kogoś kreatywnego, ale nie wiesz, jak zacząć ją tworzyć? Szukasz łatwej drogi do tego, ale żadne rozwiązanie w sieci nie spełnia twoich oczekiwań. Może po prostu chciałbyś się nieco poruszać przed komputerem, bo Pokemon Go nie jest w Twoim stylu. Czy zwyczajnie chciałbyś, aby Twoje dziecko zajarało się muzyką.

Jeśli na któreś z powyższych podpowiedziałeś twierdząco, to niezwykle prawdopodobne jest, że zakochasz się w jednym z najnowszych japońskich startupów. Zamieniając swoje gesty w muzykę i przypominając przy tym nieco dyrygenta bez batuty, możesz mieć do tego niezwykłą frajdę.

Kagura - 1kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć działanie Kagura

Wszystko, czego do tego potrzebujesz to komputer oraz kamera. Od tego momentu każde dziecko będzie mogło poczuć się jak mały Mozart. Jeśli nie grasz na żadnym instrumencie, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dzięki Kagura stworzył muzykę w swoim stylu tylko przy pomocy samych gestów.

To nowatorskie rozwiązanie na rynku w branży muzycznej, wykorzystujące technologię czytania ruchów ciała, już zdążyło zaskarbić sobie rzesze fanów wśród DJów, tancerzy, muzyków i wielu innych artystów, którzy dzięki Kagura będą mogli zwyczajnie uatrakcyjnić swoje występy przed publicznością.

Dlaczego startup jest tak dobry?

Ponieważ jest to pierwsze rozwiązanie, które udostępnia tak wiele z potencjału, jaki tkwi w muzyce, zwykłemu amatorowi. Możesz sprawić, że to dźwięk będzie pochodził z ruchów Twojego ciała.

Kagura - 2Teraz to muzyka, jej tempo i intensywność zacznie zależeć od Twoich ruchów, a nie Twoje ruchy od muzyki, jak to jest dotychczas, co może być zupełnie nowym nurtem w dziedzinach muzyki i tańca.

branża startupowa chce w to wierzyć

Japoński startup został bowiem zasypami pochwałami i nagrodami w licznych konkursach na całym świecie. Od ojczyzny, przez Singapur, Hiszpanię, po USA włącznie.

Biorąc to pod uwagę, kampania trwająca obecnie na Kickstarterze ma na celu nie tyle zebranie funduszy, co stworzenie szumu wokół startupu i przeprowadzenie skromnego testu rynkowego. Także na brak zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów Kagura raczej nie powinna narzekać.

Kagura - 3To tylko najciekawsze z konkursów, jakie wygrała Kagura

Cierpliwości

Aby móc to przetestować, będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Dopiero na listopad tego roku planowana jest wersja beta na system Windows, dla Macbooka Kagura dostępna będzie w lutym 2017, natomiast do sprzedaży wejdzie to w kwietniu 2017. Biznes opierać ma się na modelu subskrypcyjnym w formie abonamentu za korzystanie z programu.

Projekt rozwijany jest prze Shunsuke Nakamurę już od 14 lat (zbieżność z byłym piłkarzem Celticu Glasgow przypadkowa), lecz dopiero niedawno Kagura doczekała się technologii, która w pełni mogła wykorzystać możliwości projektu.

Wszystkie elementy układanki są już na miejscu, także możemy być świadkami powstania startupu naprawdę przełomowego, a przynamniej – ciekawego i niezwykle oryginalnego w swej formie.

Napisz coś od siebie!