Ponad dwa miesiące temu, w jednym z postów na blogu Startup Cribs pojawił się pewien niemiecki startup, który „namieszał w Europie zachodniej” jako prywatny, męski stylista. Prześwietliłem ich wtedy od A do Z, prezentując dokładnie schemat działania oraz przyczynę, dlaczego zyskali tak wielką popularność na zachodzie. Jak się okazało, niedaleko pada jabłko od jabłoni, bowiem na naszym rodzimym podwórku wyrasta mu konkurent – chodzi o krakowski startup Luxsfery. Bardzo oryginalny w swym podejściu, można wręcz zaryzykować stwierdzenie, iż wkłada jeszcze więcej pracy w to, aby skuteczniej ubrać mężczyznę. 

Moda męska w dalszym ciągu wydaje się być w naszym kraju tematem tabu. Już nie tak wrażliwym jak polityka, jednakże mimo wszystko wywołuje momentami nie mniej kontrowersji w sytuacji rozmowy na styku pokoleń. Można by się pokusić wręcz o stwierdzenie, iż przemiany są tutaj jeszcze większe, a coraz bardziej dynamicznie zmieniające się trendy sprawiły, iż pojęcie mody „męskiej” straciło na swoim znaczeniu, zostało rozmyte.

W jaki sposób pozostać otwartym na nowe trendy, jednocześnie nie poddając im się?

Polscy mężczyźni zaczynają w coraz większym stopniu dbać o swój wygląd, zmieniając swoje preferencje ubraniowe, coraz częściej przekonują się do trendów jakie przychodzą do nas z krajów zachodnich, zaczynają przełamywać bardzo stereotypowe zasady ubioru, jednak mimo wszystko podchodzą do tego z dystansem, nie próbują się wyróżniać, są bardzo zachowawczy w dobieraniu kolorów, a większość z nich najczęściej wybiera stonowane, klasyczne ubrania.

Pop-kultura to jedno, a bycie męskim to drugie.

W jaki sposób wyglądać przyzwoicie oraz prezentować się w dodatku męsko, gdy cały świat pędzi naprzód? mamy coraz mniej czasu dla siebie, a samodzielne zakupy są tym samym odwlekaną w nieskończoność ostatecznością. Oczywiście podejście to jest jak najbardziej nieprawidłowe, towarzyszy mu głównie stres, a przyjemność związana z zakupami dla samego siebie przeważnie jest marginalna. Czy da się zatem ułatwić mężczyznom życie w XXI wieku?

Przyleciał Polak z USA stworzyć startup w Krakowie.

Naturalnie, na wszystko jest sposób, tylko trzeba czasami do tego dosyć długiej drogi. To wyzwanie podjął pewien polski startup, a mianowicie dwójka Polaków mieszkających nieco dalej od swojej ojczyzny, konkretniej w Nowym Jorku. Postanowili coś z tym zrobić. Powiedzieć jednak tyle, to tak, jak nie powiedzieć w tym przypadku nic.

Obserwując mężczyzn w Nowym Jorku i mając z tyłu głowy polskie realia, ta dwójka zdała sobie sprawę, że istnieje pewna wyraźna dysproporcja, w której dostrzegli swą szansę. Wiedząc, iż każdy mężczyzna, niezależnie od długości geograficznej, na której żyje, od zawsze chce wyglądać dobrze, postanowili ułatwić im te sprawy. Tak oto za oceanem zrodziła się idea na stworzenie wygodnego w formie portalu, który dobrze ubierze każdego mężczyznę.luxsfery-intro

Poznaj Luxsfery – prawdziwego, męskiego stylistę.

Prawdziwie męskie zestawy ubrań, styl, który odpowiada Twojej profesji, dopasowany do Ciebie, skrojony nie tylko na miarę, ale również na Twój portfel. Wszystko to dostarczane pod sam nos. Właśnie w takiej formie w Krakowie od początku tego roku zaczął funkcjonować startup Luxsfery.pl, w swoich zestawach ubrań dostarczając tą ponadczasową męskość.

Wygodnie i profesjonalnie, gdy towarzyszy temu praca wykwalifikowanych stylistów, którzy wiedzą, co dla Ciebie będzie najbardziej odpowiednie, a Ty możesz się ubrać lepiej niż byś kiedykolwiek przypuszczał. Co więcej, nie wychodząc nawet z domu, gdyż wszystko załatwiane jest przez Internet. Wszystko to w… Polsce. Nierealne? Jak najbardziej możliwe.

 luxsfery-proces

Nie da się poznać działania tego startupu, bez rejestracji i zajrzenia do środka. Luxsfery w trzech prostych krokach z miejsca informuje mnie, jak będzie wyglądać nasza współpraca.

Krok 1 – rejestracja i rozmowa z osobistą stylistką.

Po rejestracji na www.luxsfery.pl (do której wystarczy sam mail lub profil na Facebooku) od razu dostaję informację o tym, że wkrótce skontaktuje się ze mną stylistka, aby poznać jaki jest mój styl, a następnie precyzyjnie wybierze dla mnie komplet ubrań. To po pierwsze.

krok-1-kontaktZdjęcie: Preferencje, co do przyszłych zakupów możesz określić sam.

Skontaktowała się ze mną Pani Kinga, która podczas bardzo przyjemnej rozmowy wypytała o wszystkie upodobania oraz styl. Chciała, abym podał jej swoje wymiary. Sam centymetra nie posiadam, jednak obiecała, że w takim razie postara się jak najbardziej dopasować ubrania zaledwie po podanym wzroście, a miarkę podeśle mi wraz z pierwszą paczką, abym miał na przyszłość. Prawidłowe podejście!

do-pracyZdjęcie: Jeśli ktoś jest bardziej nieśmiały, to może określić swój styl i także przez stronę.

Dla kontrastu, na Luxsfery.pl wszystko to możesz zrobić absolutnie samodzielnie. Jest tam tabela rozmiarów dla obwodu w klatce, obwodu w pasie, wzrostu, czy numeru buta. Wobec tego równie dobrze styliska może przygotować wszystko bez kontaktu z Tobą, aczkolwiek warto porozmawiać, gdyż podczas takiej konwersacji możesz jeszcze dokładniej doprecyzować kwestię własnych gustów.

Stąd też wybrałem rozmowę ze stylistką. Ustaliłem, że zaproponuje mi trzy zestawy ubrań, w tym jeden wyłącznie od polskich producentów, jako że preferuję rodzime marki nad zagranicznymi. Ponadto, szukałem czegoś męskiego, ale na luzie. Bez marynarki.

Krok 2 – decyzja i wybór stylizacji.

W niecałą godzinę dostałem SMS-a z informacją, że zestawy ubrań są już do wglądu. Wszystko jestem w stanie podejrzeć w panelu klienta na luxsfery.pl. I choć klientem jeszcze nie jestem, to taka forma jest jak najbardziej przystępna. Dopiero, gdy zaakceptuję, wyślą wszystko, lub to, co sobie wybiorę, także nie tracę czasu na zamawianie kota w worku.

krok-2-ubraniaZdjęcie: komplet trzech stylizacji zaproponowanych przez stylistkę.

Faktycznie, moja stylistka uwinęła się w niecałą godzinę i otrzymałem od niej trzy stylizacje. W zasadzie każda w moim guście, bez zbędnych udziwnień. Ich zestawienie dostałem bezpośrednio na mail w formie tzw. „moodboard’u” zaprezentowanego powyżej oraz opisu, którego część brzmi w ten oto sposób:

„Trzeci zestaw to propozycja złożona jedynie z polskich marek. Tutaj proponuję Panu warstwowe ubieranie się. Dodałam do tego zestawu koszulę z denimu, która sprawdzi się w wielu stylizacjach. Na nią proponuję Panu założenie cienkiej kurtki lub parki, która uchroni Pana przed deszczem. Dodałam także kolorowe skarpety, trzewiki oraz materiałowe szare spodnie. Do każdego zestawu wybrałam dla Pana pasujące dodatki.”

krok-2Zdjęcie: etap kompletowania paczki, gdzie zaznaczam ostatecznie, co z wybranych stylizacji biorę.

Wszystko już wiem, wracam zatem do na stronę, aby już bezpośrednio w panelu klienta podejrzeć każdy z elementów mojej stylizacji, sprawdzić cenę, a w konsekwencji podjąć właściwą decyzję. Wybrać i dodać do mojego pudełka.

Krok 3 – zamawiasz zestaw.

krok-3Zdjęcie: tak wygląda pełne zamówienie wybranych przeze mnie ubrań.

Ostatnim etapem jest potwierdzenie listy zakupów, Gdy podejmiesz już decyzję, Luxsfery wysyła do Ciebie, jedną, dwie, trzy paczki, lub po prostu koszulę i parę spodni, które Ci się spodobały. Nawet jak zamówisz, to możesz później wszystko odesłać w tej samej paczce i otrzymasz zwrot pieniędzy. To istotne, szczególnie, jeśli chciałbyś przetestować jak działa startup i sprawdzić, czy taka forma zwyczajnie jest dla Ciebie.

Podsumowując – Luxsfery.pl spełnia obietnicę.

Wszystko jest tu klarownie na tyle, abym był w stanie sobie wyobrazić i podjąć decyzję, czy będzie mi to pasować. Nie trzeba być znawcą mody aby wyczuć, że jest to spójne. Gdyby przeciętny mężczyzna musiał skompletować sobie sam taki zestaw, z pewnością potrzebowałby na to co najmniej dwa dni urlopu. Pierwszy na robienie zakupów, przymierzanie i bieganie od galerii do galerii, a drugi – na odpoczynek i odreagowanie po tym wszystkim.

boxyZdjęcie: Pudełka od Luxsfery w rzeczywistości wraz z kompletnymi stylizacjami w środku.

Tym bardziej doceniam wkład pracy, jaki musiała włożyć stylistka w skompletowanie dla mnie trzech różnych wariantów ubioru, pasujących do mojego stylu. Buty, spodnie, koszule, kurtki, szaliki, a nawet skarpetki. Robi wrażenie.

Współpraca z indywidualnym stylistą to istotna wartość dodana, która robi różnicę. Luxsfery doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotny w życiu każdego mężczyzny jest jego ubiór, jak wiele mówi o nim samym, znakomicie wywiązując się z danej obietnicy. Dzięki nim możesz wyglądać męsko, nie tracąc już czasu na zakupy.

Napisz coś od siebie!