1. LumApps, zwany “społecznościowym intranetem” dla przedsiębiorstw, właśnie zgarnął $24M w serii B. Pieniądze mają zostać przeznaczone na wyskalowanie globalnej sprzedaży. Ten Facebook dla firm zintegrowany z G Suite, Office’em i SharePointem ma pozwolić na lepszą komunikację i współpracę. Hmm, a co jest nie tak ze Slackiem?

Więcej na ten temat tutaj.

 1. Zapominanie haseł to chyba duży problem, bo ciągle pojawiają się nowe narzędzia, które mają pomóc to ogarnąć. Potwierdza to przykład Dashlane, który właśnie pozyskał $30M na rozwój, przy okazji zatrudniając byłego CMO Spotify i GAP. Farbman, za którego kadencji liczba userów Spotify urosła do 200 milionów miesięcznie, pomoże rozwinąć się produktowi, który pomaga w zarządzaniu hasłami i tożsamością internetową, a w przyszłości ma nawet pozwolić na monitoring dark webu.

  Więcej na ten temat tutaj.

 2. Medbelle, platforma end-to-end do załatwiania zabiegów medycznych online, wygrała rundę A o wartości $7M. Większość kasy wyłoży Signals Venture Capital, fundusz VC niemieckiego giganta ubezpieczeniowego Signal Iduna. Medbelle, “internetowy szpital” zapowiada rewolucję w sposobie obsługi pacjentów. “Pacjentocentryczny” system ma pozwolić na załatwienie wielu rzeczy za jednym kliknięciem.

  Więcej na ten temat tutaj.

 3. Keeper to startup, który pomoże ogarnąć sprawy podatkowe ludziom pracującym na kontrakcie: kierowcom Ubera, Lyfta, wyprowadzaczom psów z Waga czy gościom ładującym hulajnogi Birda. Przy okazji zapowiada, że zrobi to tak, aby mogli oni zaoszczędzić jak najwięcej kasy. Startup założony przez dwóch kolegów z San Francisco właśnie wychodzi z akceleratora Y Combinatora z $1.65M. Chłopaki planują zdobyć 10K klientów w ciągu następnych 18 miesięcy.

  Więcej na ten temat tutaj.

 4. Airbnb robi duże przejęcie. HotelTonight, platforma do bookingu last minute, oficjalnie stała się jego własnością. Mówi się o cenie przekraczającej $400M, ale Airbnb odmawia oficjalnego komentarza. Tak czy inaczej, to ich największy deal M&A ever.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. Bizzabo, amerykańsko-izraelska platforma do organizacji eventów, właśnie zdobyła $27M w serii D. To, co w 2012 zaczynało jako apka do networkingu dla userów uczestniczących we wspólnych wydarzeniach, dziś jest przedstawiane jako czołowa “event success platform”. Cloudowa usługa pozwala ogarnąć każdy aspekt nawet największej imprezy. Do tej pory łącznie zebrała $56M.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. Kindbody to nowojorski startup, który dostał $15M na rozwój “autobusu płodności” w serii A, w której prowadziły RRE Ventures i Perceptive Advisors. Mobilne minipunkty medyczne mają oferować m.in. podstawowe badania związane z leczeniem niepłodności, a w razie potrzeby kierować pacjentki na kompleksowe leczenie w klinice na Manhattanie. Kindbody stawia na dostępność usług, więc vany będą rozstawiane w wielu popularnych lokalizacjach, a usługi stosunkowo niedrogie.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. Cytora, spin-out Uniwersytetu w Cambridge, ma pomóc w podejmowaniu decyzji związanych z komercyjnymi ubezpieczeniami, a to wszystko dzięki sztucznej inteligencji. Autorzy projektu, który właśnie dostał £25 na rozwój, przekonują, że obecne decyzje ubezpieczycieli nie są zbyt trafne, bo opierają się na nieaktualnych danych. AI ma pomóc zebrać to do kupy i tym samym zmniejszyć koszta ubezpieczycieli i poprawić wrażenia klientów.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. KZen pracuje nad mobilną apką do bezpiecznego i prostego zarządzania kryptowalutami o nazwie ZenGo. Oczywiście już teraz możemy wybierać spośród dziesiątek kryptoportfeli dostępnych na rynku, ale według twórców aplikacji są one albo zbyt mało intuicyjne, albo ich system zabezpieczeń pozostawia wiele do życzenia. ZenGo ma opierać się na parowaniu dostarczanych przez nich serwerów ze smartfonami użytkowników. Na szczęście ma być też opcja na odzyskanie kasy przez userów, którzy często gubią telefony.

  Więcej na ten temat tutaj.

 2. Brex ogarnął właśnie $100M finansowania dłużnego ze strony Barclays Investment Bank. Startup dostarcza korporacyjne karty kredytowe przeznaczone specjalnie dla… innych startupów. Atrakcyjność produktu opiera się na niskich wymaganiach kredytowych: od kredytobiorcy nie wymaga się gwarancji osobistej ani składania depozytu. Chłopaki niedawno uruchomili też program z nagrodami skrojony pod konkretne potrzeby młodych przedsiębiorstw. Brex jest wspierany m.in. przez Y Combinator, Continuity i Petera Thiela, więc jeszcze nieraz o nim usłyszymy.

  Więcej na ten temat tutaj.
Napisz coś od siebie!