1. Można by się spodziewać, że rynek serwisów do streamingu muzyki jest już zapełniony i nie ma miejsca dla nowego gracza, ale Boomplay, stworzony przez Chińczyków odpowiednik Spotify przeznaczony na afrykański rynek, właśnie zgarnął $20M. Ciekawe jak powiedzie mu się na dużych, słabo zagospodarowanych rynkach, takich jak Nigeria, Ghana czy Kenia.

  Więcej na ten temat tutaj.

 2. Narzekanie nauczycieli na płace to nie tylko polska specyfika. Podobno w Stanach problem jest tak duży, że znaczna część rezygnuje z pracy, bo nie stać ich na mieszkania. Z pomocą przychodzi Landed, startup, który pomaga w spłacie zaliczki. Zobaczymy, na co wydadzą uzyskane $7.5M.

  Więcej na ten temat tutaj.

 3. Startupy kojarzone są z innowacjami, ale czasami dobrze jest robić pewne rzeczy w oldskulowym stylu. Klaviyo, bostońska firma zajmująca się e-mail marketingiem, zdaje się to rozumieć. Najpierw zbudowali prosperujące przedsiębiorstwo, a potem rozglądali się za sponsorami. Udało się, bo właśnie uzyskali $150M od Summit Partners. Wcześniej operowali na skromnym $8.5M.

  Więcej na ten temat tutaj.

 4. Branch International z San Francisco, firma udzielająca pożyczek zaczynajacych się od $2, właśnie dostał $170M od płatniczego giganta, Visy. Startup oferuje swoje usługi głównie drobnym przedsiębiorcom w krajach rozwijających się.

  Więcej na ten temat tutaj.

 5. Wejścia na stronę nie generują klientów? Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to nigdy więcej nie będzie to już problemem. Leadfeeder, startup z siedzibą w Helsinkach, właśnie uzyskał €3.1M w rundzie A. Chcą to przeznaczyć na napędzane sztuczną inteligencją narzędzie do automatyzacji leadów.

  Więcej na ten temat tutaj.

 6. Cashfree, indyjski startup, który właśnie zyskał $5.5M w rundzie A, pomaga zebrać różne usługi bankowe w jednym interfejsie. Narzędziu znacznie ułatwiającemu wykonywanie operacji finansowych zaufało już ponad 12 tysięcy firm, w tym Xiaomi czy Dunzo, usługa concierge wspierana przez Google.

  Więcej na ten temat tutaj.

 7. PubNub, dostawca sieci do wysyłania wiadomości w czasie rzeczywistym między firmami, apkami i urządzeniami internet-of-things, właśnie wygrał rundę D wartą $23M. Tym razem strategicznym inwestorem stał się Hewlett Packard Enterprise.

  Więcej na ten temat tutaj.

 1. Dote, platforma do zakupów na smartfonach, właśnie zgarnia $12M i ogłasza nową funkcjonalność, Shopping Party. Cały myk polega na scentralizowaniu roli influencerów, którzy mogą udostępniać live-streamy ukazujące ich poszukiwania zakupowe, podczas których czatują z fanami.

  Więcej na ten temat tutaj.

 2. Shopback, singapurski startup oferujący cashbacki i nagrody dla konsumentów w Azji Pacyficznej, właśnie wygrał rundę wartą $45M. Działają od 2014, ale dopiero po wejściu na australijski rynek w 2017 zrobiło się o nich głośno. Do tej pory łącznie zebrali prawie $85M.

  Więcej na ten temat tutaj.
 1. Mogłoby się wydawać, że narzędzie do tworzenia atrakcyjnych, przyjaznych smartfonom stron restauracji to niekoniecznie big thing w 2019. Przecież łączymy się z lokalami na tyle innych sposobów: oglądamy ich zdjęcia na Facebooku, czytamy oceny w różnych miejscach i robimy rezerwacje w dedykowanych apkach. Tymczasem BentoBox właśnie dostaje $16.4M na rozwój. Wszystko oczywiście i tak zaprojektowano w idealnej symbiozie z produktami Facebooka i Google’a.

  Więcej na ten temat tutaj.

 

Napisz coś od siebie!