1. Audioburst to izraelski startup, który używa sztucznej inteligencji (a jakżeby inaczej!) do zindywidualizowania feedu złożonego z podcastów i audycji radiowych, a przeznaczonego specjalnie dla kierowców. Właśnie zgarnęli $10M od Dentsu i Hyundaia. Niestety (dla kierowców) znaczną część kasy chcą przeznaczyć na rozwój systemu reklamowego.

  Więcej na ten temat tutaj.

 2. HappyFresh, Instacart przeznaczony na rynki południowo- i wschodnioazjatyckie, właśnie ogłosił zakończenie rundy C z wynikiem $20M. Dostępna w Indonezji, Malezji i Tajlandii usługa polega na dostarczaniu zakupów spożywczych pod wskazany adres w ciągu godziny od zamówienia. Oznacza to jeszcze więcej skuterków na ulicach azjatyckich miast.

  Więcej na ten temat tutaj.

 3. Pax Lab, producent waporyzatorów do marihuany (oczywiście tylko i wyłącznie medycznej!), a także wszystkich innych, jakie można sobie wyobrazić, właśnie dostał $420M (tak, cztery dwa zero) przy wycenie post-money w kwocie $1.7B. Wśród inwestorów znaleźli się wspierający go wcześniej Tiger Global Management i Tao Capital Partners, a także nowi sponsorzy, jak Prescott General Partners. Jednym z planów firmy jest zwiększenie wiedzy konsumentów na temat różnych rodzajów cannabisu.

  Więcej na ten temat tutaj.

 4. Inspiracja rozwiązaniami stworzonymi przez innych, zwana też bezczelnym kopiowaniem patentów, to dość częste zjawisko w świecie technologii (i pewnie każdym innym świecie). Jak nie wierzycie, to zapytajcie Snapchata. Podpatrzenie jakiegoś pomysłu to jednak zupełnie inna skala, niż skopiowanie potężnego kawałka kodu, a to właśnie jest istotą konfliktu między Smartcarem a Otonomo.

  Więcej na ten temat tutaj.

 5. Pod sympatyczną nazwą KeepTruckin kryje się startup dostarczający hardware i software ułatwiający kierowcom tirów ogarnięcie ich olbrzymich pojazdów i wszystkiego, co istotne z punktu widzenia osoby regularnie wybierającej się na wielokilometrowe wycieczki z bagażem wagi ciężkiej na pace. Okazuje się, że świetnie trafiają w potrzeby truckerów, bo właśnie zdobyli świeżutkie $149M na rozwój przy wycenie na poziomie $1.25B. System oferuje m.in. narzędzie do zarządzania flotą i komunikator.

  Więcej na ten temat tutaj.

 6. Harness to platforma typu continuous delivery as-a-service przeznaczona dla teamów inżynierów i DevOpsów. Ułatwia ona mniejszym firmom wdrażanie high-endowych rozwiązań technologicznych poprzez dostarczanie im kompletnych narzędzi, których nie powstydziłby się Netflix czy Facebook. Właśnie zdobyli $60M w rundzie prowadzonej m.in. przez IVP i GV (dawne Google Ventures).

  Więcej na ten temat tutaj.

 7. BeyondMeat to startup dostarczający wegańskie burgery, o których słyszeli już chyba wszyscy. Podobno wyglądają i smakują jak najprawdziwsze wołowe mięso, a nawet krwawią dzięki użyciu soku z buraka. Rewolucyjny produkt dostępny jest już w kilku knajpach w Polsce. Włodarze firmy właśnie składają ofertę publiczną. Jeśli sprzedadzą wszystko zgodnie z planem, będą warci ponad $1B.

  Więcej na ten temat tutaj.

 8. Toyota, Denso i SoftBank Vision Fund inwestują $1B w UberATG (Uber’s Advanced Technologies Group), spin-out Ubera, który ma skupić się na trudnym zadaniu: ponownym przekonaniu ludzi do samoprowadzących się samochodów. 2018 Uber zamknął ze stratą $1.85B. Ciekawe jak potoczą się plany Ubera i Toyoty dotyczące wprowadzenia autonomicznych Sienn na ulice do 2021 roku.

  Więcej na ten temat tutaj.  

 9. Embrace, startup pochodzący z Los Angeles, zdobył $4.5M na rozwój narzędzia do zarządzania wydajnością aplikacji. Spośród konkurencyjnych rozwiązań Embrace ma wyróżniać skupienie na zagadnieniach związanych z user experience. Wśród nowych inwestorów przekonanych do produktu podczas ostatniej rundy finansowania są m.in. Greycroft i Miramar Ventures.

  Więcej na ten temat tutaj.

 10. Labster to duński startup, który zajmuje się budowaniem wirtualnych laboratoriów. Rozwiązanie, które niedługo skorzysta z $21M uzyskanych w serii B finansowania, przeznaczone jest głównie dla studentów STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). W pełni interaktywne wirtualne symulacje laboratoriów mają w kreatywny sposób stymulować naturalną ciekawość osób uczących się na technicznych kierunkach.

  Więcej na ten temat tutaj.   

Napisz coś od siebie!