1. Ciekawe to czasy, w których potrzebujemy ubezpieczeń od szkód dokonanych w świecie wirtualnym. Coalition, startup z branży ubezpieczeniowej zajmujący się bezpieczeństwem w sieci (kierujący swe usługi głównie do MŚP) w ostatniej rundzie zebrał $40M. Większość pieniędzy, które mają zostać przeznaczone głównie na rozwój platformy analitycznej, pochodzi od Ribbit Capital.

  Więcej na ten temat tutaj.

 2. O dobrej passie startupów ubezpieczeniowych świadczy też przykład OneDegree z Hong Kongu, który może pochwalić się rundą A wartą $30M (wzrost z $25.5M był możliwy głównie dzięki funduszom BitRock Capital). Celem firmy jest maksymalne uproszczenie procesu zakupu produktów – zarówno dla strony kupującej, jak i sprzedającej. Na pierwszy ogień mają pójść ubezpieczenia medyczne dla zwierząt, a później również dla ludzi oraz podróżne.

  Więcej na ten temat tutaj.
   
 3. Daye, startup pracujący nad nowoczesnym typem tamponów, które mają ograniczać kobiece dolegliwości związane z miesiączkowaniem, uzyskał $5.5M od inwestorów (Khosla Ventures, Index Ventures, Kindred Capital). Założony przez 24-letnią Valentinę Milanovę startup do produkcji używa przeciwbólowego CBD, jednego ze związków występujących w marihuanie.

  Więcej na ten temat tutaj.

 4. Tzw. “kuchnie w chmurze” to aktualnie big thing w branży gastronomicznej, szczególnie w przeludnionej Azji, gdzie ceny za metr kwadratowy w dobrze usytuowanym lokalu potrafią być naprawdę kosmiczne. Pochodzący z Singapuru Grain, który właśnie zgarnął $10M na rozwój, znacznie ogranicza koszta, zajmując tanie nieruchomości, w których przygotowuje jedzenie rozwożone później do klientów.

  Więcej na ten temat tutaj.

 5. Harry’s, startup dostarczający produkty dla mężczyzn (maszynki do golenia i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i pod prysznic) prosto do domów klientów, został wykupiony przez Edgewell Personal Care za $1.37B. To kolejny dowód na atrakcyjność modelu biznesowego polegającego na omijaniu pośredników w procesie sprzedaży.

  Więcej na ten temat tutaj.

 6. Aplikacje w modelu SaaS (Software as a Service), czyli przechowywane w chmurze po stronie dostawcy, to hit ostatnich czasów. Jak każde rozwiązanie, również i to nie jest jednak pozbawione wad. Intello, startup z Nowego Jorku, zebrał właśnie początkowe $2.5M na rozwój produktu, który pomoże w zarządzaniu rozrastającymi się aplikacjami, szczególną uwagę przykładając do zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Więcej na ten temat tutaj.

 7. Truecaller, aplikacja do namierzania irytujących połączeń od telemarketerów i botów, już niedługo pozwoli użytkownikom w Indiach, ich największym rynku… pożyczyć nawet kilkaset dolarów. WeChat, który zaczynał jako komunikator, dzisiaj jest również platformą do gier, a także apką płatniczą. To ciekawy objaw trendu, jakim są superaplikacje: apki rozrastające się i wzbogacające o coraz to nowsze, często bardzo dalekie od pierwotnego założenia, funkcje. Innymi słowy, coraz częściej chcemy mieć wszystko w jednym.

  Więcej na ten temat tutaj.

 8. Hosain Rahman, CEO Jawbone, producenta bezprzewodowych głośników i słuchawek, który utopił $1B, dostaje kolejną szansę. Założone w 2017 Jawbone Health właśnie uzyskało $65M na rozwój usługi dostarczanej w modelu subskrypcyjnym, która pozwoli na monitorowanie codziennych nawyków w niebagatelny sposób wpływających na nasze zdrowie. Wśród wielu konkurencyjnych produktów ma ją wyróżniać profesjonalny medyczny poziom.

  Więcej na ten temat tutaj.  

 9. W bezmięsne, ale świetnie udające mięso burgery inwestują dziś nawet marki, które na sprzedaży produktów mięsnych zbiły fortunę. Najlepszym dowodem jest Burger King, który wprowadza w 100 procentach roślinną wersję swojego klasycznego Whoppera we współpracy z Impossible Foods. Ci ostatni zebrali ostatnio kapitał w wysokości $300M.

  Więcej na ten temat tutaj.

  O DocPlannerze, systemie, którym zarządza ZnanyLekarz, pisaliśmy niedawno. Znowu mamy dobry powód, bo firma zarządzana przez Piotra Radeckiego właśnie zgarnęła €80M w serii E. Większość funduszy, które mają zostać przeznaczone na rozwój na kluczowych rynkach w Europie i Ameryce Łacińskiej, pochodzi od One Peak Partners i Goldman Sachs Private Capital.

  Więcej na ten temat tutaj.

Napisz coś od siebie!