1. Pamiętacie co kiedyś pisaliśmy o modelu subskrypcyjnym? Pozostaje on niezmiennie skuteczny. Co prawda jeszcze do niedawna trudno byłoby sobie wyobrazić VC inwestujących miliony w dostawę tamponów pod same drzwi, ale dzisiaj wszystko jest możliwe. Cora, startup z San Francisco, właśnie dostał $7.5M w serii A. Ich produkt jest naturalny i ma pozytywnie wpłynąć na zdrowie użytkowniczek.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. HyperScience, startup, który ma ambicję na zostanie gamechangerem w przemyśle kosmicznym, właśnie uzyskał przyzwoite pieniądze na rozwój. Dostawca hipersonicznego systemu napędowego, który ma możliwość wystrzelenia pocisku z prędkością pięć razy większą niż dźwięk, skorzystał z $125,000 grantu NASA’s Small Business Innovation Research. Symboliczny milion dorzucił Global’s Gamechanger od Shella.

  Więcej na ten temat tutaj.
 2. Managed by Q, ciekawa platforma dla office managerów założona w 2014 r., przejęta przez The We Company (wcześniej znane jako WeWork). Nie wiemy, jakie kwoty wchodzą w grę, ale była to transakcja typu cash and stock. W styczniu wyceniano ich na $249M.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. Hometalk, świetna platforma skupiająca społeczność DIY (10 milionów userów miesięcznie generujących 21 milionów wejść) właśnie otrzymała $15M od NFX (przy pewnym udziale Adama Neumanna z WeWork oraz Altair Capital). Serwis oferuje bogato ilustrowane instrukcje jak stworzyć i naprawić niemal wszystko.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. TriNetX, startup specjalizujący się w efektywnych testach klinicznych leków, właśnie wygrał rundę wartą $40M. Pierwszy wydatek to wchłonięcie firmy Custodix, która mogła im nieco przeszkodzić na europejskich rynkach. Do tej pory łącznie zebrali $102M od inwestorów, wśród których znajduje się fundusz farmaceutycznego giganta, Merck Global Health Innovation Fund, a także m.in. Mitsui & Co. Rynek testów klinicznych w ciągu następnych 7 lat będzie wart niemal $70 miliardów.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Torch zgarnia $10M za uczenie empatii szefów. To nie żart. Startup, który chce, by prowadzonych przez nich osobisty coaching stał się niezbywalnym elementem każdego procesu, w którym uczestniczy CEO, właśnie zgarnął przyjemną sumkę i idzie po więcej. Torch ma zapewniać obsługę 360 stopni polegającą na wskazywaniu słabości w procesach i zapewnianiu opieki wykwalifikowanych doradców. Póki co skusili m.in. szefów Reddita i Atrium.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. Rippling reklamowany jest jako niesamowicie efektywny system do zarządzania HR-em i IT w firmie. Ma to być odpowiedź na koszmary dręczące osoby zajmujące się onboardingiem. Rewolucyjny software dla przedsiębiorstw właśnie wygrał serię A o wartości $45M.

  Więcej na ten temat tutaj.
 1. Run.AI, startup z Tel Awiwu, zebrał $13M na rozwój dystrybuowanej platformy związanej z deep learningiem. Taki model ma ograniczyć koszta związane z budowaniem własnych platform przez startupy pracujące przy wykorzystaniu tej technologii.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. Boston Dynamics kupuje startup dostarczający rozwiązania 3D w celu usprawnienia pracy ich robotów. Kinema Systems z Bay Area dostarcza technologię do wizualizacji 3D świetnie sprawdzającą się w logistyce typu pick-and-place, która już przyśpieszyła pracę dziesięciokrotnie, a w śmiałych zamierzeniach właścicieli z czasem wydajność ma wzrosnąć stukrotnie.

Więcej na ten temat tutaj.

 1. FireHydrant, nowojorski startup o wdzięcznej nazwie, ma pomóc gasić pożary wybuchające w działach IT. W przeciwieństwie do tradycyjnego hydranta pomaga on również zrozumieć, dlaczego przykra sytuacja miała miejsce i co można zrobić, aby w przyszłości się przed nią uchronić. FireHydrant może spełnić marzenia wszystkich, którzy nie śpią po nocach w związku z awariami baz danych i update’ami, które źle poszły. Póki co early-stage, więc muszą zadowolić się $1.5M od Work-Bench.

  Więcej na ten temat tutaj.

 

Napisz coś od siebie!