Jak co niedzielę, na Startup Cribs prezentowane są najciekawsze oraz najważniejsze wydarzenia branżowe z mijającego tygodnia. Zaglądaj od czasu do czasu w to miejsce, aby być na bieżąco z tym, co wydarzyło się ostatnio na świecie w temacie startupów. 

26-wrzesnia-2-pazdziernik-3

1-salesforce

Nikt nie chce kupić Twittera

CEO Salesforce, Marc Benioff udzielił wywiadu dla Financial Times, w którym bardzo jasno chciał dać wszystkim do zrozumienia – Salesforce oficjalnie odcina się od zakusów na przejęcie Twittera. Innych potencjalnych kupców na rynku w dalszym ciągu brak. Wycena ponownie spadła, tym razem poniżej $12 miliardów, do poziomu $11,6 miliarda.

 

allegro

Naspers sprzedaje Allegro Permirze za $3,3 miliada

Deal został dopięty niedługo po tym jak zaczęły pojawiać się pogłoski na rynku, iż eBay oraz Alibaba również coraz bardziej przyglądają się Allegro. Polski rynek e-commerce wart jest $8 miliardów, liczy około 22 tysiące sklepów internetowych. Allegro powstało w 1999 roku w Poznaniu, posiada na dzień dzisiejszy ponad 20 milionów użytkowników.

 

pinterest

Pinterest osiągnął pułap 150 milionów użytkowników miesięcznie

Wyciekły dane związane z ilością aktywnych użytkowników w serwisie Pinterest. Rok temu w październiku średnio z portalu korzystało 100 milionów osób. Pinterest zarzekał się, iż do końca 2015 roku osiągnie już pułap 150 milionów, jak się okazuje, udało mu się to dopiero teraz. Przychody w 2015 = $100M, estymowane na 2016 = $300M.

 

Amazon roibi konkurencję Spotify Tidalowi

Gigant technologiczny wchodzi na rynek muzyczny i oferuje dostęp do dziesiątek milionów utworów w swoim nowym tworze – Amazon Music Unlimited. Usługa dostępna będzie za $7,99 miesięcznie dla pierwszych użytkowników. Następnie, regularnie już za 9,99$. Link do Amazon Music Unlimited.

 

gofundme

GoFundMe sprzedane za miliard dolarów?

PayPal, potentat na rynku przelewów online coraz mocniej naciska na sprzedaż GoFundMe, bardzo ciekawej platformy crowdfundingowej, która w przeciwieństwie do Kickstartera, stawia na zbiórki pieniędzy nie na biznesy, ale na leczenie ludzi, np. i walkę z rakiem. Link do GoFundMe. Mówi się o ofercie na poziomie miliarda dolarów.

 

mparticle

mParticle pozyskuje $17,5M finansowania w Serii-B

Startup z Nowego Jorku, który zajmuje się pozyskiwaniem danych z serwisów społecznościowych i wykorzystuje je do przygotowywania kampanii marketingowych, uzyskał $17,5M wsparcia. Wcześniej startup pozyskał $15M finansowania, obecnie twierdzi, że przetwarza dane około miliarda użytkowników mobile. Więcej o mParticle.

 

Returnly pozyskuje $3,2M na natychmiastowe zwroty pieniędzy

Startup z San Francisco, który oferuje natychmiastowy zwrot środków po zgłoszeniu reklamacji, czy oddaniu produktu. Średnio obecnie trwa to 21 dni. Wsparcie dla sprzedawców ma sprawić, ze Returnly zmieni zwroty, na powracających klientów. Pozyskał obiecujące wsparcie finansowe w wysokości 3,2 miliona dolarów.

 

pluto

Darmowa telewizja Pluto pozyskuje $30M na rozwój od ProSieben

Pluto.tv to startup z Los Angeles, który oferuje ponad 100 kanałów telewizyjnych na żywo, tematyczne kanały z filmami oraz programy publicystyczne, wyceniany obecnie na $140 milionów, otrzymał spore wsparcie od niemieckiej telewizji ProSieben.

 

Sotfbank przeznacza $130 milionów na rozwój inżynierii genetycznej

Rozwój narządów z probówki czy hodowanie z mikrobów żywych tkanek to przyszłość, na tym właśnie opiera się misja startupu Zymergen z Bostonu. Wartym odnotowania jest fakt, iż znaczną część tej kwoty startup przeznaczy na przyciągnięcie do siebie najlepszych naukowców z całego świata.

 

Remote Year dostaje $12M na podróżowanie po świecie i pracę.

Interesująca idea. Dwa lata temu, 25 tysięcy ludzi zaaplikowało na Remote Year, aby pracować i podróżować. Uczestnik płaci $5,000 kwoty wejściowej + $2,000 miesięcznie przez pierwsze 11 miesięcy na pokrycie kosztów życia i podróżowania. Startup wysłał już ponad pół tysiąca profesjonalistów na 6 różnych programów po całym świecie.

 

noodle

Noodle pomaga uczelniom na wydawanie dyplomów online

Wraz z coraz większą ilością kursów internetowych różnej maści oraz niżowi demograficznemu (coraz mniej studentów już 5-ty rok z rzędu), uczelnie również zabiegają o chętnych do nauki online. Startup Noodle Partners otrzymał $4M wsparcia na profesjonalizację kursów w szkołach.

 

estonia

Estoński Funderbeam tworzy giełdę startupów

W Estonii wpadli na pomysł, aby udostępnić bardzo zaawansowane narzędzia do analizy ponad 180 tysięcy startupów. Co więcej, każdy zwykły człowiek może również zainwestować w jakikolwiek startup chce. Próg wejścia to 100 Euro. Funderbeam pozyskał inwestora strategicznego w postaci współtwórcy Skype.

 

xyz

Chiński XYZ wypuszcza drukarki 3D za $249 dla szkół

Startup, który pojawił się praktycznie znikąd, produkuje drukarki 3D praktycznie po kosztach, bardzo mocno daje się we znaki swojej konkurencji, oferującą podobne produkty za $1,000. Jest to zatem trzykrotna przebitka za chińską drukarkę o jakże mało azjatyckiej nazwie „da Vinci miniMaker”.

 

baidu-earnings

Chiński Baidu tworzy fundusz inwestycyjny z 3 miliardami dolarów

Baidu to chiński odpowiednik Google, ogłosił w poprzednim tygodniu, iż powołuje własny fundusz inwestycyjny z kapitałem 20 miliardów yuanów ($3 miliardy). Zamierza on inwestować w dojrzałe startupy. Średnie kwoty wejścia ocenia na 50-100 milionów dolarów. Jest to odpowiedź na powstały Alibaba Group Holding. Dzieje się w Chinach.

 

hi-mirror

Inteligentne lustra wchodzą na rynek

Marka HiMirror lansuje się jako „inteligentniejsza piękność”. Co się pod tym kryje? Jest to lustro w postaci szklanego tabletu, który analizuje kondycję Twojej skóry, oferując Tobie odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, a także analizując zmiany na Twojej twarzy. Hi Mirror obecnie kosztuje $189.

 

softbank-img

W Arabii Saudyjskiej mają rozmach. $100 miliardów na giga-fundusz.

SoftBank ostatnio bardzo aktywny na rynku startupowym, właśnie ogłosił powołanie funduszu inwestycyjnego w branży technologicznej, na które wkłada $25 miliardów. Ma on zostać zwiększony o kolejne $45 miliardów „publicznych” pieniędzy z Arabii Saudyjskiej. Docelowo Vision Fund ma mieć w puli środki na poziomie 100 miliardów.

 

allipay

Allipay, z którego korzysta 450 milionów ludzi, wychodzi poza Chiny

Spin-off znanego wszystkim serwisu Alibaba, będący jedną z najbardziej popularnych aplikacji obsługujących płatności w Chinach, wychodzi poza państwo środka. Zaczyna od Hong-Kongu, aczkolwiek ma to być tylko poligon doświadczalny dla globalnej ekspansji marki do Stanów oraz Europy.

 

bloon-1024x746

Chiny chcą wysyłać turystów w kosmos… balonem!

Jeśli komuś wydawało się, że może dostać się na orbitę okołoziemską tylko rakietą, to jest w błędzie. Otóż chiński KuangChi zamierza wysyłać turystów w przestrzeń kosmiczną gigantycznymi, wypełnionymi helem balonami. Budżet projektu szacują na 1,5 miliarda dolarów. Obecnie, aby wcielić się w rolę kosmonauty, zamożniejsi klienci mogą to zrobić w Rosji za symboliczne… $20 milionów na osobę.

Napisz coś od siebie!