Od kilku tygodni wydaje się, że trend w świecie startupów jest jeden: wypożyczalnie. Elektrycznie napędzanych samochodów, rowerów i hulajnóg. Tak przynajmniej sądzimy po newsach, które dla Was przygotowujemy. Inwestorzy od miesięcy interesują się tą branżą i inwestują setki milionów dolarów w te firmy. Tak jest też w tym tygodniu, zobaczcie sami.

1. Największa runda inwestycyjna w historii Australii. Deputy pozyskuje 81 milionów dolarów

Zadaniem zespołu stojącego za Deputy jest ułatwienie ewidencji czasu pracy, komunikacji pomiędzy współpracownikami, ale także na linii szef-pracownik. Przed rejestracją w serwisie odpowiadamy na pytanie jaki biznes prowadzimy (do wyboru mamy m.in. restaurację, catering czy hotel), a później wprowadzamy dane dotyczące pracowników i wymagań godzinowych, jakim muszą sprostać.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Były doradca Davida Camerona pozyskał 20 milionów funtów

Biuro jak drugi dom. Takim hasłem promuje się startup Second Home, który stworzył sieć biur co-workingowych. Wszystkich lokatorów zachęca do wymiany doświadczeń i współpracy. Środki pozyskane z inwestycji, Rohan Silva, były doradca Premiera Wielkiej Brytanii, wraz z zespołem chce wykorzystać na zwiększenie zespołu oraz otwarcie kolejnych miejsc w pracy.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Bird otwiera się na przedsiębiorców. Będą mogli wynajmować innym e-hulajnogi

Bird, dostawca elektrycznie napędzanych hulajnóg, otworzył właśnie platformę do kupna i zarabiania na wynajmowaniu hulajnóg. Za jej pomocą przedsiębiorcy, pod własną marką, mogą otworzyć wypożyczalnię jednośladów, płacą 20-procentową marżę producentowi za każdy przejazd. Pierwszym miastem, w którym będzie można przetestować usługę jest San Francisco. Na listę oczekujących wpisało się już 300 firm.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Aplikacja do bezpłatnego słuchania muzyki razem pozyskało 5 milionów dolarów

Zadziwia to, jak wiele rzeczy chcemy robić razem z innymi, w grupie. Okazuje się, że jedną z nich jest np. wspólne słuchanie muzyki. W aplikacji Playlist każdy udostępnia swoją playlistę, a gdy zaczynamy słuchać jedną z nich, możemy komentować na bieżąco fragmenty utworów, czy słowa artystów. W zasobach Playlist znajduje się obecnie 45 milionów utworów z całego świata. Słucha ich blisko 500 tysięcy użytkowników.

Więcej na ten temat tutaj.

5. 40 milionów dolarów dla nowoczesnej elektrycznej szczoteczki do zębów

W ofercie Quip znajdziemy dopasowaną do naszych potrzeb szczoteczkę do zębów, stworzoną przez dentystów i designerów. Końcówka delikatnie masuje nasze dziąsła i czyści zęby z pozostałości po jedzeniu. Quip ma także wbudowany 30 sekundowy licznik — bo tyle powinna trwać czynność czyszczenia zębów. Zestaw (pasta + szczoteczka) kosztuje 25 dolarów miesięcznie za dostawę wymiennej końcówki szczoteczki.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Aplikacja do komunikowania się ma 20 milionów dolarów na rozwój

Celem aplikacji Eko jest sprowadzenie każdego kontaktu pomiędzy członkami zespołu do komunikacji za pomocą smartfona. Dzięki temu mamy dostęp do wielu potrzebnych informacji w każdej chwili i dostęp do zasobów firmowych ułatwiających podjęcie decyzji. Startup swoją usługę kieruje przede wszystkim do większych przedsiębiorstw. Firma pozyskała właśnie środki na rozwój.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Banuba otrzymuje 7 milionów dolarów na aplikacje przyszłości

Zespół Banuba stworzył SDK, dzięki któremu możemy szybko zaadaptować system do ingerencji w tworzone przez naszych użytkowników zdjęcia. Dzięki SDK, użytkownicy końcowi będą mogli nakładać stworzone przez nas filtry takie jak kolczyki, peruki czy okulary. SDK Banuba podzielił program na kilka sekcji przygotowanych np. dla branży beauty. Firma pozyskane środki wykorzysta na dopracowanie dwóch produktów.

Więcej na ten temat tutaj.

8. 9 milionów dolarów dla GlobalTix — serwisu do sprzedaży biletów online

Tin Men Capital zainwestował dziewięć milionów dolarów w międzynarodowy system sprzedaży biletów online. Za pomocą GlobalTix możemy kupić bilet na wskazane wydarzenia, a organizatorzy mogą tworzyć bilety i przyjmować je przy wejściu na imprezę. Każdego roku przez system przechodzi 75 milionów dolarów. Startup pozyskane środki chce wykorzystać na ekspansję.

Więcej na ten temat tutaj.

9. Easyship ma 4 miliony dolarów na rozwój

— Teraz możesz sprzedawać produkty na całym świecie — tak brzmi hasło promujące Easyship. Startup pomaga zorganizować cały proces związany z dostarczeniem paczki z naszym produktem do odbiorcy na końcu świata. Twórcy chwalą się, że za pomocą tego systemu dystrybucji, sprzedawcy mogą zaoszczędzić aż 70% na całym procesie związanym z wysyłką produktu. Zespół środki wykorzysta na ekspansję.

Więcej na ten temat tutaj.

10. Nawigacja wykorzystująca VR pozyskała 3 miliony dolarów

Nawigacja Phiar, która do wskazywania, w jaką ulicę mamy skręcić, jeśli chcemy dostać się  w wybrane miejsce, wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, pozyskała środki na rozwój. Phiar chce, wzorem okularów do VR, jeszcze lepiej pokazywać trasę przejazdu, ale też informować o problemach na drodze. System Phiar może także służyć autonomicznym pojazdom do lepszego przewidywania utrudnień.

Więcej na ten temat tutaj.

11. LearnLux zamknął rundę finansowania. Chce uczyć wydawania pieniędzy

LearnLux daje Twojemu zespołowi narzędzie do decydowania o obecnym i przyszłym stanie finansów — czytamy na stronie głównej. Startup skupia swój produkt na firmach zatrudniających kilkaset osób. Dlaczego szefowie takich firm powinni zainteresować się edukacją finansową swoich pracowników? Ponieważ ułatwią im tym życie — tak przynajmniej przekonuje zespół LearnLux, który właśnie pozyskał 2 miliony dolarów od inwestorów.

Więcej na ten temat tutaj.

12. Bright Health pozyskuje 200 milionów dolarów

Bright Health to startup z branży ubezpieczeń indywidualnych, rodzinnych i pracowniczych. Za pośrednictwem strony możemy ubezpieczyć dowolną liczbę osób w przygotowanych przez zespół planach. Zanim podejmiemy decyzję o ubezpieczeniu, możemy przejrzeć listę lekarzy i zakładów opieki zdrowotnej w okolicy, w której mieszkamy i które nawiązały umowę ze strartupem. Ten dziś wyceniany jest na 950 milionów dolarów.

Więcej na ten temat tutaj.

13. 12 miliony dolarów dla Robotic Exoskeleton

— Wzmacniamy ludzkie możliwości — głosi hasło Roam Robotics, zespołu, który pracuje nad exoskeletonami, czyli szkieletami wzmacniającymi mięśnie łydek, ud czy kręgosłupa. Sprzęt przyda się przede wszystkim sportowcom, film promujący pokazuje snowboardzistę, który dzięki produktowi Roam Robotics, sprawniej przejeżdża stok. W startup zainwestowali: Yamaha Motors, Boost VC, Heuristics Capital Partners oraz Menlo Ventures.

Więcej na ten temat tutaj.

14. Lyft zainwestuje 100 milionów dolarów w wypożyczalnię rowerów

Lyft razem z inwestorami snuje dalekosiężną wizję miasta przyjaznego rowerom. Startup, które uznanie na świecie zebrał walcząc z Uberem o podwożenie mieszkańców dużych miast, zainwestuje 100 milionów dolarów w nowojorski ośrodek wypożyczania rowerów — New York’s Citi Bike. Zgodnie z umową do 2023 roku liczba rowerów dostępnych do wypożyczenia z poziomu smartfona ma wzrosnąć do 40 tys. jednośladów.

Więcej na ten temat tutaj.

Napisz coś od siebie!