Ten tydzień przyniósł mniejsze kwoty inwestycji, niż w poprzednich, ale nadal jest ciekawie. W tym tygodniu inwestorzy zaufali startupowi organizującemu międzyuczelnianą ligę League of Legends. Celebryci, tacy jak 50 Cent, A$AP Rocky i Sean Rad — współtwórca Tindera, zainwestowali w aplikację do tworzenia awatarów, a w Berlinie powstała kolejna wypożyczalnia elektrycznie napędzanych hulajnóg. Poznajcie najważniejsze newsy, które zbieraliśmy od 19.11 do 23.11.2018 r.

1. 22 miliony dolarów dla Wind Mobility

Berliński startup-wypożyczalnia elektrycznie napędzanych hulajnóg pozyskała inwestora. Twórcy Wind Mobility udostępnili mieszkańcom Berlina e-hulajnogi, które mogą wypożyczyć z poziomu smartfona za 1 dolara. Do opłaty należy doliczyć 0,15 dolarów za każdą minutę, podczas której korzystamy z tego przyjaznemu środowisku środka transportu. W startup zainwestowały szwedzki fundusz VOI oraz niemiecki Tier.

Więcej na ten temat tutaj.

2. 70 milionów dolarów dla twórców popularnego SDK

— Dodaj możliwość prowadzenia rozmów, wideorozmów i livestreamów dodając tylko 4 linie kodu — czytamy na stronie głównej Agory. Startup stworzył SDK do łatwej integracji stworzonego przez siebie narzędzia — zainstalowanego na ponad 500 milionach urządzeń. Na tworzenie kolejnych produktów dla klientów biznesowych firma pozyskała właśnie finansowanie w wysokości 70 milionów dolarów w rundzie C.

Więcej na ten temat tutaj.

3. 30,5 milionów dolarów dla organizatorów e-sportowych rozgrywek

To startup z branży e-sportu, którego celem jest popularyzacja tej dziedziny wśród młodzieży. Zespół PlayVS organizuje wirtualną ligę pomiędzy uczelniami. Studenci mogą walczyć o najlepsze miejsce w takich grach jak League of Legends, Rocket League czy SMITE. Twórcy pozyskane od inwestorów środki chcą przeznaczyć na licencje na kolejne gry i zorganizowanie kolejnych rozgrywek międzyuczelnianych.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Wonolo ma 32 miliony dolarów na rozwój platformy rekrutacyjnej

Ponad sto tysięcy pracodawców i pracowników skorzystało z tej platformy łączącej dwie strony zatrudnienia. Pracodawcy mogą zamieścić ofertę pracy, ale też wyszukiwać najlepszych kandydatów spośród użytkowników portalu. Kandydaci mogą opublikować swoje CV i aktywnie szukać nowego miejsca pracy. Wonolo pozyskało właśnie środki na rozwój — 32 miliony dolarów.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Celebryci inwestują w aplikację do tworzenia awatarów.

50 Cent, A$AP Rocky i Sean Rad — współtwórca Tindera. To tylko kilku z wielu aniołów biznesu, którzy zainwestowali w ten startup. Staje on w szranki z gigantami takimi jak Google czy Facebook — mającymi swoje odpowiedniki aplikacji do tworzenia avatarów. Przewagą Genies jest jednak to, że awatary stworzone na wzór użytkowników, można przenieść do innych aplikacji, np. pogodowych.

Więcej na ten temat tutaj.

6. 27 milionów dolarów dla startupu, dzięki któremu możemy za wszystko płacić kartą

A gdyby tak stworzyć system, który pozwala płacić kartami debetowymi i kredytowymi za dosłownie wszystko? Za czesne na uczelni, za mandat karny czy za rachunek za prąd? Takie marzenie miał twórca Plastiq, który pomyślał o stworzeniu takiego startupu, gdy uniemożliwiono mu zapłacenie kartą za czesne na uczelni. Dziś z Plastiq korzysta milion użytkowników, którzy za 2,5 procenta prowizji mogą płacić za wszystko.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Wielcy inwestorzy inwestują w początkującą technologię radaru

Kleiner Perkins Caufield & Byers, Airbus Ventures oraz Intel Capital zainwestowali 40 milionów dolarów w technologię lidaru — radaru zbierającego dane dotyczące powierzchni ziemi, organizmów i atmosfery nie za pomocą laseru, ale za pomocą światła i odbitych od przedmiotów wiązek światła. AEye pozyskane środki chce wykorzystać na ekspansję i stworzenie nowych produktów.

Więcej na ten temat tutaj.

8. 50 milionów dolarów dla szwedzkiej wypożyczalni e-hulajnóg

Ponad dwieście tysięcy przejażdżek, zaoszczędzone 65 tysięcy kilogramów dwutlenku węgla i dystans odpowiadający ośmiokrotnemu objechaniu kuli ziemskiej. To statystyki szwedzkiego startupu-wypożyczalni e-hulajnóg. Twórcy VOI Technology pozyskali właśnie środki na ekspansję i nawiązanie współpracy z włodarzami miast, dotyczącej wypożyczania e-hulajnóg. To kolejny gracz na dość ciasnym rynku wypożyczalni elektrycznych jednośladów.

Więcej na ten temat tutaj.

9. 15 milionów euro dla Movinga — przeprowadzkowego startupu

Twórcy pozyskali środki na usprawnienie procesu przeprowadzkowego klientów oraz na ekspansję zagraniczną. W zakres usług Movinga wchodzi spakowanie wszystkich rzeczy ze starego mieszkania, transport i wyładowanie w nowym miejscu. Startup działa na razie w największych miastach Niemiec i Francji. W rundzie uczestniczyli: ETF Partners, Santo Venture Capital, Earlybird oraz Rocket Internet.

Więcej na ten temat tutaj.

10. 45 milionów dolarów dla systemu przyjmowania płatności — InstaReM

Inwestorzy uwierzyli w wizję tej firmy, która zajmuje się transferem pieniędzy pomiędzy użytkownikami z różnych krajów. Celem twórców InstaReM jest wykorzystanie środków na ekspansję na nowe, duże rynki: Japonię i i Indonezję. Startup wyróżnia się na rynku szybkością działania, ale też niskimi cenami. Znajduje najlepszy kurs waluty, którą chcemy rozmienić, i bierze minimalną prowizję za obsługę.

Więcej na ten temat tutaj.

11. 150 milionów dolarów dla Geek+ Robotics

Od 2015 roku ten startup pozyskał 217 milionów dolarów finansowania. Twórcy Geek+ opracowali autonomiczne pojazdy zdolne do sortowania i przenoszenia z punktu A do punktu B dowolnych przedmiotów. Roboty te są najczęściej wykorzystywane na magazynach i halach produkcyjnych, by zastąpić ludzi w prostych czynnościach. Startup pozyskał środki na rozwój, zatrudnienie pracowników i sprzedaż.

Więcej na ten temat tutaj.

12. Wypożyczalnia łódek i jachtów online ma 7,4 miliona dolarów na rozwój

Zizoo działa podobnie jak booking.com. Wystarczy określić miejsce pobytu, czas i liczbę gości, by poznać ofertę lokalnych właścicieli łódek i jachtów. W ten sposób możemy znaleźć wymarzony środek lokomocji wodnej i zarezerwować go np. na wakacje. Startup pozyskał środki od Revo Capital, Coparion, Check24 Ventures, PUSH Ventures, MairDumont Ventures, aws Founders Fund, Axel Springer Digital Ventures oraz Russmedia International.

Więcej na ten temat tutaj.

13. 1,3 miliona dolarów dla chatbota Wluper

Przetwarzanie języka, deep learning i knowledge base. To trzy pojęcia, które tłumaczą, w jaki sposób działa Wluper, chatbot, który według założycieli, rozumie sens i treść naszej rozmowy. Zespół tłumaczy, że ich chatbot jest lepszy od Siri czy Alexy, gdyż te programy rozpoznają komendy. Wluper natomiast rozpoznaje więcej na podstawie samej rozmowy. Twórcy tego startupu z Londynu pozyskali właśnie środki na rozwój projektu.

Więcej na ten temat tutaj.

14. 1,5 miliona dolarów dla wirtualnej klantyny — Feedr

Feedr to system do zamawiania posiłków online dostarczanych do biur. Jego twórcy pomyśleli, że dużym firmom niepotrzebne są kantyny, stołówki, o których trzeba dbać i stale uzupełniać jej zasoby. Lepiej, gdy pracownicy sami będą decydować, co dzisiaj chcą zjeść na lunch, czy obiad, a zespół dostarczy posiłki o wybranej godzinie. Twórcy startupu niedawno przekonali inwestorów, by wsparli ich w rozwoju firmy.

Więcej na ten temat tutaj.

15. 1,5 miliona dolarów dla Knack — platformy do wspólnej nauki online

Celem założycieli Knack było stworzenie platformy, za pośrednictwem której możemy dzielić się wiedzą z innymi, ale też wspólnie uczyć się i poznawać nowe zagadnienia. Jeśli nie możemy spotkać się na żywo, w jednym miejscu, co zdecydowanie jest lepszą formą, współpraca za pomocą Knack może być przyjemnością. Startup właśnie zamknął pierwszą rundę finansowania i szykuje się na ekspansję swojego produktu.

Więcej na ten temat tutaj.

Napisz coś od siebie!