Najciekawsze projekty z Product Hunt będą tutaj. Cyklicznie. To najbardziej interesujące i oryginalne idee, które zarazem mogą Wam się przydać, lub które są startupami z ciekawym MVP o sporym potencjale. W tym miejscu link do Części #1 sprzed dwóch tygodni.

Startup Cribs chce pokazać wam jeszcze więcej interesujących projektów oraz idei, aby nie było tu zbyt nudno i monotonnie, a Product Hunt (www.producthunt.com) to właśnie to miejsce, gdzie każdego dnia dziesiątki kreatywnych startupowców z całego świata, zderza swoje projekty z innymi ludźmi.

Poniżej druga już część dziesięciu najciekawszych projektów na Product Hunt według Startup Cribs w minionym tygodniu (3-9 października):

claire-wtorek

1. Claire – Twoja prywatna asystentka lotu | wtorek, 4 października

W poniedziałek na PH nie było niczego godnego uwagi, w przeciwieństwie do wtorku, kiedy to pojawiły się aż trzy interesujące projekty. Pierwszy z nich nazywa się Claire.

To Pani od concierge, która zajmie się tym, rezerwacja lotów była dla Ciebie możliwie jak najmniej bolesna, prosta i intuicyjna. W jaki sposób to robi? otóż zapamiętuje Twoje preferencje wyszukiwania, przedziały cenowe, w jakich się poruszasz. Co więcej, porównuje również setki lotów za Ciebie, a także zajmuje się całym mozolnym procesem rezerwacji biletu.

Jakie jeszcze ma korzyści? Otóż jest na Slacku, Facebooku oraz ma swój numer komórkowy, pod który możesz zawsze do niej zadzwonić. Wzorowa kobieta, tak jak i aplikacja sama w sobie. Szczególnie dobre rozwiązanie przy stałych trasach, także startup Claire rozwija się zdecydowanie prężniej w segmencie firm i korporacji. Link do strony www.

stash-ai

2. Stash.ai – biblioteka zakładek na wszystkie urządzenia | wtorek, 4 października

To po prostu mądrzejszy sposób na przechowywanie treści, które chcesz ogarnąć w necie. Zazwyczaj, gdy nie chcesz zgubić jakieś strony www, to po prostu dodajesz ją na pasku zakładek do odpowiedniego folderu, lub po prostu do ulubionych. W tym wypadku jest inaczej.

Startup umożliwia Tobie zapisanie każdej strony internetowej, a następne przeglądanie jej na wszystkich swoich urządzeniach, mianowicie smartfonie, tablecie, czy komputerze. Prawda, że praktyczne? W tym miejscu link do strony www, a poniżej wideo promujące rozwiązanie.

serpstat

3. Serpstat – poznaj najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe | wtorek, 4 października

Jednym z najbardziej popularnych wykopalisk na Product Hunt w poprzednim tygodniu był Serpstat. To strona, która jest bardzo przydatna przy tworzeniu kampanii SEO/ SEM, ponieważ podaje najczęstsze słowa kluczowe, które pojawiają się wraz z Twoją frazą, na którą np. chcesz się pozycjonować w Google.

Co więcej, otrzymujesz również informacje o tym, jakie pełne zdania wypadają najczęściej dla Twojej frazy i słów kluczowych, a wszystko to w bardzo przejrzystej formie graficznej. Oto link do strony www, a poniżej wgląd w layout platformy.

serp

hiro-baby

4. Hiro Baby – Siri z instynktem macierzyńskim | środa, 5 października

Właśnie takim przewrotnym tytułem mianują ów startup zagraniczne media. Młode matki najczęściej konsultują się w sprawach swojego potomstwa z własnymi mamami, aczkolwiek technologia idzie do przodu i również na tym polu pozostawia coraz mniej manewru.

To aplikacja, która pomaga matkom w każdym aspekcie życia młodego dziecka. Od wskazówek związanych z tym, jak dostosować dom i co jest niezbędne dla matki i dziecka, po informacje na temat ubrań, potencjalnych zagrożeń oraz informacji medycznych. Rozwiązane dostępne w formie freemium. Cena to $19,95 miesięcznie z dostępem do pomocy live 24h/dobę. Oto link do strony aplikacji.

duolingo

5. Duolingo Bots – ucz się języka rozmawiając z botem | czwartek, 6 października

O ile sam startup Duolingo jest znany od dawna szerszej publice, o tyle to rozwiązanie jest ich najnowszym wynalazkiem, „łamiącą wiadomością”, którą przekazali światu (również za pośrednictwem Product Hunt), a ta spotkała się ze sporym, prawdopodobnie największym w poprzednim tygodniu, entuzjazmem wśród publiczności zgromadzonej na PH.

To nic innego jak inteligentny algorytm, za pomocą którego możesz przez aplikację prowadzić konwersację w jakimkolwiek języku. Jak wiemy, nic tak nie pomaga, jak praktyka. Do tego właśnie służy Duolingo Bots. Oto link do strony www.

duo

live-beakon6. Live Beacon – najprostszy beacon na świecie | czwartek, 6 października

Rzadko kiedy kampanie na Kickstarterze przebijają się przez bardziej wymagającą publikę Product Hunt, jednakże w tym wypadku jest inaczej. Swoją uwagę, choć niezbyt wielką, przykuł Beacon. Mały, na baterię, przekazujący określone informacje oraz powiadomienia na będące w pobliżu smartfony.

Wyróżniać ma się prostotą działania – nie trzeba programować, aby samemu wdrożyć je w danym lokalu. Posiada także uniwersalną aplikację, która powiadamiać ma użytkownika jak tylko zbliży się do Live Beacona. Oto strona kampanii na Kickstarter.

vinty

7. Vinty – giełda zabytkowych aut! | piątek, 7 października

Genialne miejsce dla fanatyków starych aut. Vinty – czyli po prostu giełda samochodów, których już nie spotkasz na ulicach amerykańskich miast. Rozwiązanie bardzo oryginalne, które z pewnością doczeka się swoich sympatyków.

Na stronie www.drivevinty.com możesz znaleść auta od Las Vegas po Nowy Jork, skontaktować się z ich właścicielami, a następnie wynająć, lub starać się kupić dane auto, co z pewnością nie będzie łatwe. Sama strona również wprowadza w odpowiedni klimat.

vinty-fleet

ventusky8. Ventusky – pokochasz tą prognozę pogody | piątek, 7 października

O ile sam nie sprawdzam prognozy pogody każdego dnia, to po wejściu na www.ventusky.com z automatu stałem się jej fanem. Dlaczego? Ponieważ tam po prostu obserwujesz na żywo jak zmienia się pogoda!

Ventusky to portal, który przedstawia obecną pogodę na danej mapie w formie real-time, gdzie nawet widzisz z której strony wieje wiatr (wiem, brzmi to absurdalnie, jednak wejdź na tą stronę.) Możesz sprawdzić opady, zachmurzenie, burze. Sama obsługa strony jest również banalna, a animacje odróżniają ją od jakiejkolwiek innej strony pogodowej. Warto chociaż sprawdzić, kolejna ciekawostka na Product Hunt.

ventusky-website

nimb-ring9. Nimb – pierścionek, dzięki któremu poczujesz się bezpieczna | sobota, 7 października

Jak co tydzień na Product Hunt jest również jakiś „ciekawy hardware”, tym razem jest to nietypowy gadżet, stanowiący formę biżuterii, w której zamknięto dosyć sporo technologii. Nimb ma na celu sprawić, aby nasze społeczeństwo stało się bezpieczniejsze, a przynajmniej jego żeńska część.

Chodzi o kobiety i sytuacje rzeczywiście niebezpieczne, w której to są zaatakowane przez napastnika i poza krzykiem nie mają jak wezwać pomocy. Nimb to elegancki pierścionek, który ma za zadanie poinformować najbliższy posterunek policji o niebezpieczeństwie. Ma pomóc w krytycznej sytuacji. Sam w sobie prezentuje się również dobrze.

paperwokz

10. Paperworks – wszystkie Twoje rachunki w jednym miejscu | sobota, 7 października

W końcu ciekawe rozwiązanie w kwestii rachnków online oraz e-faktur. Projekt Paperworks automatycznie po podpięciu Twojej skrzynki pocztowej skanuje wszystkie wiadomości w poszukiwaniu załączników z takimi frazami jak „payment”, „bill”, „invoice”.

Wszystkie je wyciąga do jednego, zbiorczego folderu, dzięki któremu masz miejsce do wszystkich rachunków, nie musisz ich szukać, do wszystkiego masz łatwy dostęp. Stworzony przez Philipa Bergqvista przez tydzień. Sam autor zaskoczony taką popularnością oraz tym, iż przez cały dzień był numerem 1. na Product Hunt. Link do dyskusji na PH. Link do strony projektu. W czasach, gdy już raczej odchodzi się od papierowych form faktury, temat z pewnością ma przed sobą przyszłość.

macbook

W niedziele nie pojawiło się już nic godnego uwagi. Także to by było na tyle, jeśli chodzi o dziesiątkę najciekawszych projektów na Product Hunt według Startup Cribs. Jeśli podoba Ci się ten cykl, to wyraź swoją opinię w komentarzu, co myślisz o powyższych inicjatywach, lub która podoba się Tobie najbardziej?

Napisz coś od siebie!