Aby na Startup Cribs nie było zbyt nudno i monotonnie, a zarazem utrzymując obecną konwencję, konsekwentnie wprowadzane są nowe cykle poświęcone startupom oraz inicjatywom i projektom z całego świata. 

W związku z tym, mamy sekcję Unicornów, gdzie możecie poznać historie startupów wycenianych na ponad miliard dolarów. Następnie cykl eventów i konkursów startupowych z całego świata, do których to was zachęcam. Startupowa prasówka to ostatni cykl, rozpoczęty przed tygodniem, w którym to możecie poznać najważniejsze newsy startupowe ze świata ostatnich siedmiu dni.

To mało. Na Startup Cribs może być jeszcze ciekawiej. Chcę pokazać wam jeszcze więcej interesujących projektów oraz idei. Product Hunt (www.producthunt.com) to właśnie to miejsce, gdzie każdego dnia dziesiątki kreatywnych startupowców z całego świata, zderza swoje projekty z innymi ludźmi.

Najciekawsze projekty z Product Hunt będą tutaj. Cyklicznie. Co tydzień. Zaczynamy dziś, czyli w poniedziałek od najbardziej interesujących i oryginalnych idei, które zarazem mogą Wam się przydać, lub które są startupami z ciekawym MVP o sporym potencjale.

Poniżej pierwsza część dziesięciu najciekawszych projektów na Product Hunt według Startup Cribs w mijającym tygodniu:

houseparty

1. Houseparty – czyli impreza w Twoim telefonie. 

To bardzo ciekawa aplikacja, która w poprzednim tygodniu zyskała największy rozgłos na Product Hunt. Jest to połączenie FaceTime oraz grupowych video, co w konwencji startupu ma oddać imprezowy klimat, gdzie bardzo dużo się dzieje. Link do strony PH.

Ciekawe podejście, możesz w każdym momencie połączyć się ze znajomymi w formie grupowej rozmowy, sporo zamieszania, ale także dobrej zabawy. Twórcy chcą, aby tego typu forma komunikacji weszła ludziom w krew i stała się nawykiem. Biorąc pod uwagę atrakcyjną formę, jest to bardzo możliwe. Poniżej wideo jednego z zastosowań rozwiązania.

ui-movement-2-0

2. UI Movement 2.0 – design, głupcze!

Początkowo zwykły newsletter, który dostarczał codziennie przykłady na świetny design dla stron, czy aplikacji. Od tego czasu urósł do 12 000 subskrybentów, powstała również strona, na której to każdy może podpatrzeć przykłady wykonania różnych stron, ale nie tylko. Strona www.

Możesz skupić się na konkretnych rozwiązaniach – buttony, wykresy, czat, formularze, mapy, nawigacje, menu. W zasadzie wszystko, czego tylko będziesz potrzebował przy stworzeniu własnej strony czy aplikacji. Niezbędne dla wszystkich, którym zależy na dobrym designie. Link do strony na PH.

figma

3. Figma – narzędzie do współpracy nad designem w chmurze.

Kolejne interesujące narzędzie do współpracy real-time, rozwiązanie szczególnie dla ludzi, którzy pracują na co dzień nad designem. Link do strony www.

UVP to nastawienie na pracę w grupie, wszystko w chmurze oraz to, że nie zapomina o projektantach, dając im suche narzędzie. Dostarcza również łatwe do zaimplementowania szablony oraz pomaga rzeczywiście szybko stworzyć dobry layout. Link do strony na PH. Poniżej również wideo prezentujące rozwiązanie.

airtable

4. Airtable – uporządkuj wszystko!

Rozwiązanie, które również zyskało spory rozgłos na Product Hunt, to forma zeszytu online. Dosłownie. Notes, w którym możesz zorganizować dosłownie każdy aspekt swojego życia (jak uważają twórcy). Jak chcesz, może być formą excela, to-do listy, kalendarza, czy też książki telefonicznej. Link do strony www.

Analogicznie, dostęp do tego mogą mieć wszystkie osoby w Twojej organizacji, czy rodzinie. Airtable jest darmowe, jednak, gdy już chcesz mieć powyżej 5000 rekordów w swoim notesie, koszt na użytkownika wynosi $12/miesięcznie. Link do strony na PH. Poniżej wideo z prezentacją startupu.

undeveloped

5. Undeveloped – zdobądź idealną domenę dla Twojego startupu. 

To strona, na której możesz zakupić domeny, wygasłe, a także te również zajęte. W swoim podejściu Undeveloped wygrywa tym, że sam proponuje najciekawsze domeny według nich w danej branży. Podróże, branding, startupy. Ciekawe podejście, warte sprawdzenia, gdy zastanawiasz się od tygodni, jaka domena byłaby idealna dla Twojego startupu. Tutaj link do strony www oraz link do strony na PH. 

brand

journy

6. Journy – ciesz się podróżą, zamiast ją planować.

Twój prywatny concierge, planista każdej wycieczki. Już za $15/dziennie. Cena nie wydaje się przystępna i nieco odstrasza, jednakże funkcjonalności są rzeczywiście ciekawe. Link do strony www.

Jesteś w Barcelonie? każdego dnia Journy dostarczy Tobie 2-3 restauracje, gdzie możesz świetnie zjeść, kilka kolejnych miejsc do zwiedzania, oraz parę lokali godnych uwagi na wieczór, w zależności od tego, gdzie jesteś. Określasz swoje preferencje, na co chcesz się nastawiać, co lubisz robić, a resztę wykonuje za Ciebie Journy. $15/dziennie wydaje się być w tym wypadku do przełknięcia. Link do strony na PH.

atomic

7. Atomic.io – genialne narzędzie do prototypowania.

Sporo tu dziś narzędzi, aczkolwiek to jedno jest szczególnie warte uwagi. To bardzo łatwe w użyciu narzędzie do prototypowania stron www czy też aplikacji. Wszystko dzięki ogromnej ilości komponentów do wykorzystania, dzięki którym to tworzysz swój prototyp .

Co więcej, elementy animują oraz posiadają określone reakcje, jakie im nadajesz. Zobacz link do strony na PH. Odwiedź stronę www startupu, lub po prostu podejrzyj rozwiązanie w wideo poniżej.

front

8. Front – pokochaj emaile na nowo… oh, really.. ? 

Startup rozwija aplikację na iOS, która umożliwia o wiele wygodniejszą obsługę emaili w grupie, pracującej nad danym zadaniem. Możecie obserwować wszystkie emaile z kilku kont w jednym miejscu, łatwo przenosić emaile z jednej konwersacji do drugiej, dodawać tagi do poszczególnych wątków, czy też przypisywać daną konwersację do konkretnego członka zespołu. Odwiedź stronę www.

Generalnie ciężko doszukać się tutaj opcji, której nie oferowałby już Outlook czy Gmail, aczkolwiek startup stawia w swoim rozwiązaniu na prostotę działania, co może faktycznie przekonać, biorąc pod uwagę fakt, z jakim trudem w Outlooku lub innym narzędziu do zarządzania mailami odnajdują się ludzie, nie pracujący na co dzień w taki sposób. Sprawdź stronę produktu na PH.

life-calendar

9. Life Calendar – kompletnie inne spojrzenie na kalendarz.

To zupełnie inna forma postrzegania czasu. Określenie nazbyt górnolotne, aczkolwiek sama idea mniej więcej taka właśnie jest. Całe swoje życie definiuj.. kolorami. Rok dzielony jest na tygodnie, a w zasadzie siatkę, którą możesz pokolorować. Każdy z tygodni może być opatrzony komentarzem z refleksjami, lub czymkolwiek chcesz. Tu strona www.

Koncepcja bardziej dla romantyków, aczkolwiek spotkała się ona z bardzo ciepłym przyjęciem na Product Hunt, co widać zarówno w formie up vote’ów (łapek w górę) oraz pozytywnych komentarzy. Stąd też umieszczam w zestawieniu, być może okaże się to dla was pewną formą inspiracji. Link do strony na PH.calendarr

distracta-gone

10. DistractaGone – skup się na życiu, nie na swoim smartfonie.

Oryginalny produkt, który swoją popularnością na Kickstarterze pojawił się również na Product Hunt. Rozwiązanie jest niczym innym jak pudełkiem, w którym zamykasz na określony czas swój telefon oraz określasz czas, po jakim to samo się otwiera.

Inaczej nie masz dostępu do swojego telefonu, chyba, że będziesz próbował zniszczyć szczelny pojemnik, który może pomieścić do 4 smartfonów.

link do strony na FB. Link do strony na PH. Link do kampanii na Kickstarterze.

To by było na tyle, jeśli chodzi o dziesiątkę najciekawszych projektów na Product Hunt według Startup Cribs. Jeśli podoba Ci się ten cykl, to wyraź swoją opinię w komentarzu, lub udostępnij znajomym, z pewnością pomoże to w szybszym rozwoju Startup Cribs, co nie jest łatwe, a za co będę Tobie bardzo wdzięczny.

Co by nie było – Stay tuned!

Napisz coś od siebie!