Cieszą nas informacje o tym, że CEO znanych i rentownych przedsięwzięć nie osiadają na laurach tylko realizują kolejne pomysły na biznes. Tak jest w przypadku byłego CEO Ubera — Travisa Kalanicka, czy CEO LinkedIna — Reida Hoffmana. Ale w tej startupowej prasówce znajdziecie wiele innych informacji na temat ciekawych inwestycji. Polecamy poznać też komunikator, który może zmienić sposób w jaki dzielimy się informacjami w firmie.

1. 50 milionów dolarów dla byłego CEO Ubera i byłego COO Ofo

Travis Kalanich oraz Yangi Zhang postanowili nawiązać ze sobą współpracę i razem stworzyć startup, który rozwiąże problemy miliony użytkowników na świecie. Wykorzystali swoje umiejętności, wiedzę i pieniądze po to, by wprowadzić CloudKitchens na teren Chin. Startup zajmuje się wspieraniem lokalnych restauracji w procesie digitalizacji usług i realizowania zamówień dla klientów spoza okolicy.

Więcej na ten temat tutaj.

2. 400 milionów dolarów dla DoorDash — startupu dostarczającego jedzenie

The Wall Street Journal już miesiąc temu pisał na temat tego, że DoorDash szuka inwestorów do kolejnej rundy finansowania. Według ówczesnych doniesień spółka potrzebowała 500 milionów dolarów na rozwój, dzięki czemu miała osiągnąć wycenę na poziomie 6 miliarda dolarów. DoorDash właśnie zamknął rundę w wysokości 400 milionów dolarów, które przeznaczy na ekspansję.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Ÿnsect ma 125 milionów dolarów na dopracowanie hodowli dla robaków

Paryski startup zajmuje się tworzeniem hodowli dla robaków, by jeszcze bardziej usprawnić proces wykorzystania białka pochodzenia zwierzęcego do celów przemysłowych. Zgodnie z wizją twórców tego projektu, Ÿnsect pomaga w szybkim rozwoju robaków, karmi je, a gdy dorosną sterylizuje. Następnym krokiem jest posortowanie i spakowanie pozostałości dla odbiorców. Wysuszone robaki wykorzystuje się m.in. do produkcji olei.

Więcej na ten temat tutaj.

4. SoftBank inwestuje 200 milionów dolarów w przeprowadzkowy startup Clutter

Potwierdziła się informacja opublikowana w styczniu, według której SoftBank miał być uczestnikiem dużej rundy finansowania w startup Clutter. Jego pracownicy zajmują się kompleksowym procesem realizacji przeprowadzek klientów — od zniesienia mebli do samochodu po wniesienie ich do nowego lokum. Z opublikowanego oświadczenia funduszu inwestycyjnego wynika, że dołączył do funduszy: Sequoia, Atomica, GV, Fifth Wall i Four Rivers.

Więcej na ten temat tutaj.

5. 75 milionów dolarów dla GoCardless

Wejście na rynek Stanów Zjednoczonych — to główny cel założyciela GoCardless, który właśnie zamknął rundę E finansowania. Rok temu pozyskał 22,5 miliona dolarów na rozwój, przy okazji chwaląc się rekordowym wynikiem pozyskania klientów na terenie Zjednoczonego Królestwa. W obecnej rundzie finansowania udział wzięli Adams Street Partners, Google Ventures oraz Salesforce Ventures.

Więcej na ten temat tutaj.

6. 45 milionów dolarów dla Alana — francuskiej ubezpieczalni online

Celem twórców Alana było stworzenie systemu, za pomocą którego zarówno firmy, jak i osoby fizyczne mogły skorzystać z oferty ubezpieczeniowej dopasowanej do potrzeb każdego klienta. SaaS, który stworzyli, pozwala na modyfikację oferty, opłacanie rat czy rozszerzenie pakietu. Twórcy mają ambitny cel, by swoją ofertę przedstawić klientom z całej Europy. Zaledwie 10 miesięcy temu pozyskali 28 milionów dolarów na rozwój.

Więcej na ten temat tutaj.

7. “Komunikator przyszłości” pozyskał 11 milionów dolarów na rozwój

Twórcy Loom postanowili wyjść naprzeciw branży IT, która coraz częściej korzysta ze współpracy z pracownikami w modelu zdalnym. Wcześniej praca na odległość stwarzała problemy, ale dzięki m.in. Slackowi, kontaktowanie się stało się prostsze. Twórcy Loom twierdzą, że może być jeszcze prostsze, jeśli zamiast mejli i wiadomości zaczniemy nagrywać wiadomości. Startup w ciągu 2,5 roku przekonał do tego ponad 1 milion użytkowników.

Więcej na ten temat tutaj.

8. 52 miliony dolarów dla SendBird — komunikatora dla każdego

SendBird, aplikacja do chatowania działająca w modelu white label, zamknęła właśnie rundę B finansowania. Jej założyciele stworzyli aplikację, którą każdy developer za pomocą kilku linii kodu może zaimplementować w swoim projekcie. Twórcy twierdzą, że SendBird jest elastyczny i kompatybilny, dlatego developerzy chętnie korzystają z ich usług. Startup do dziś pozyskał więcej niż 70 milionów dolarów, uczestniczył też w Y Combinatorze.

Więcej na ten temat tutaj.

9. About.me sprzedane, ponownie!

About.me to strona pozwalająca każdemu na stworzenie wirtualnej wizytówki online. Kilka lat temu firmę przejął AOL płacąc za udziały 35 miliony dolarów. Po czasie założyciele stwierdzili, że jednak sami poprowadzą firmę, a wczoraj zmienili zdanie. Ponownie sprzedali firmę, tym razem konkurentowi Broadly. Tony Conrad, założyciel About.me i partner funduszu True Ventures, twierdzi, że teraz projekt poradzi sobie lepiej niż dotychczas.

Więcej na ten temat tutaj.

10. 4,3 miliony dolarów na kolejny startup współzałożyciela LinkedIna

Reid Hoffman, który lata temu współtworzył portal LinkedIn, nie spoczywa na laurach i dalej realizuje swoje pomysły biznesowe. Jest m.in. współtwórcą WaitWhat, medium tworzącego podcasty, i wspiera projekt w rozwoju. Właśnie pozyskał 4,3 miliona dolarów na poszerzenie działalności i dalsze prowadzenie interesujących rozmów dla słuchaczy. WaitWhat wcześniej pozyskało 1,5 miliona od Victress Capital, Human Ventures oraz Able Partners.

Więcej na ten temat tutaj.

11. 1 miliard dolarów od SoftBanku dla Flexport

SoftBank Vision Fund zainwestował miliard dolarów w 5,5 roczny startup zajmujący się organizacją transportu wodnego oraz powietrznego dużych zamówień zza oceanu. Flexport, przy okazji inwestycji, oświadczył, że coraz więcej klientów przekracza kwotę 10 milionów dolarów w zamówieniach, dzięki czemu ma więcej stabilnego przychodu. Rok 2017 zamknął na poziomie 220 milionów dolarów dochodu.

Więcej na ten temat tutaj.

Napisz coś od siebie!