Michael Jordan nadal chce aktywnie uczestniczyć w sportowych rozgrywkach, ale poszedł z duchem czasu. Nie zainwestował w klub piłki koszykowej, a w startup, który organizuje turnieje rozgrywek w grze League of Legends.  To nie jedyny news, który zaskoczy Was w startupowej prasówce. Zobaczcie, jakie branże zostały w tym tygodniu wsparte milionowymi kwotami przez inwestorów.

1. Adzuna przejmuje brytyjską firmę Work in Startup

Milion funtów dochodu, wsparcie inwestorów sprzed kilku miesięcy na poziomie 8 milionów funtów i setki tysięcy zadowolonych klientów. Tak można w kilku słowach podsumować historię startupu z branży rekrutacyjnej Work In Startup. Nowym właścicielem została Adzuna. Startup powstał w 2011 roku i swoją usługę publikowania ofert pracy rozpowszechnił przede wszystkim na terenie U.K.

Więcej na ten temat tutaj.

2. 50 milionów dolarów dla Tado — inwestorem Amazon

Obok Amazonu na inwestycję w niemiecki startup złożyli się: E.ON, Total Energy Ventures, Energy Innovation Capital, Inven Capital, oraz European Investment Bank. Dotychczas Tado — startup produkujący termostat zintegrowany z aplikacją mobilną, który chwali się, że jego klienci oszczędzają 31% na rachunkach za ogrzewanie — do dziś pozyskał 102 miliony dolarów inwestycji. Twórcy Tado dzięki inwestycji chcą rozpocząć promocję produktu za granicą.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Agregator podróży — GoEuro — pozyskał 150 milionów dolarów

Do dziś startup ten pozyskał 300 milionów dolarów na rozwój swojej wyszukiwarki lotów, podróży autobusem czy pociągiem. Za pomocą GoEuro możemy dowiedzieć się, jak dotrzeć z punktu A do punktu B, bez względu na to, w jakim kraju jesteśmy i jaki kraj chcemy odwiedzić. Pokazuje też rekomendowane pokoje i hotele — pochodzące z portalu Booking.com. Według informacji CEO — platforma pokrywa 80% europejskich środków transportu.

Więcej na ten temat tutaj.

4. 8 milionów dolarów dla startupu z branży rozszerzonej rzeczywistości

Ten projekt chce wprowadzić rozszerzoną rzeczywistość do naszych firm. Jak działa Spatial? Pozwala na przykład uczestniczyć wszystkim członkom zespołów w spotkaniach — zwłaszcza tych, którzy pracują zdalnie. Projekt wyróżnia się tym, że postaci stworzone na potrzeby wizualizacji są ruchome i reagują na gesty innych. CEO firmy zapewnia, że spotkania z avatarami są bliskie tym w prawdziwej rzeczywistości.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Startup produkujący pompki do ściągania mleka zamyka działalność

W 2013 roku świat startupów żył informacją o tym, że zespół Naya Health stworzył bardziej efektywną pompkę do ściągania mleka matki. Jej cena mogła przyprawiać o zawrót głowy — kosztowała 1 tys. dolarów, ale znalazła nabywców. Jak donoszą media, po latach udanych sprzedaży przyszedł kryzys, ale nie zostali o nim poinformowani klienci, którzy złożyli nowe zamówienia. Naya Health ponoć nie odpisuje na wiadomości i zamknęła stronę wsparcia klientów.

Więcej na ten temat tutaj.

6. Cloudflare chce pozyskać 3,5 miliarda dolarów na rozwój

W pierwszej połowie przyszłego roku firma Cloudflare chce wejść na IPO. Celem jest pozyskanie 3,5 miliarda dolarów na rozwój firmy odpowiedzialnej m.in. za hosting blisko 10 milionów domen na całym świecie. Warto zaznaczyć, że Cloudflare posiada 154 centra danych i jak mówił CEO na konferencji TechCrunch Disrupt: przeciętny użytkownik każdego tygodnia korzysta ze stron opartych o ich serwery ponad 500 razy.

Więcej na ten temat tutaj.

7. 30 milionów dolarów dla narzędzia dla sprzedawców — People.ai

To narzędzie dla sprzedawców mierzy każdy etap komunikacji z klientem i podpowiada, kiedy przypomnieć się w sprawie wysłanej oferty. People.ai powstało po to, by ułatwić komunikację pomiędzy sprzedawcami, a klientami, ale też pomiędzy członkami zespołów sprzedażowych. Do dziś projekt pozyskał 37 milionów dolarów, a w gronie inwestorów znaleźli się: Lightspeed Venture Partners, GGV Capital, Y Combinator oraz Andreessen Horowitz.

Więcej na ten temat tutaj.

8. Teamable — narzędzie rekrutacyjne — pozyskuje 5 milionów dolarów

Znajdź talenty do swojej firmy opierając się na sieci kontaktów twoich pracowników. To hasło promujące startup Teamable, który właśnie zamknął kolejną rundę finansowania. Przewagą tego projektu jest właśnie to, że zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania najlepszych kandydatów. Ale nie obyłoby się to bez pracowników, a właściwie ich sieci kontaktów, które integrują się z narzędziem. Dzięki temu działowi HR łatwiej znajdować potencjalnych pracowników.

Więcej na ten temat tutaj.

9. 25 milionów euro dla niemieckiej wypożyczalni e-skuterów

Tier w swojej ofercie ma skutery i hulajnogi napędzane elektrycznie. Startup zdobywa coraz większe zainteresowanie, a to za sprawą prostoty działania. Żeby wypożyczyć jednoślad — wystarczy pobrać aplikację, zarejestrować się i odblokować dostęp do pojazdu, przy którym stoimy. Wtedy zostanie naliczona opłata początkowa, a po odstawieniu roweru na stanowisko — opłata za czas wypożyczenia.

Więcej na ten temat tutaj.

10. 15 milionów dolarów dla EyeSight — startupu ostrzegającego kierowców przed zaśnięciem

Od lat celem zespołu EyeSight było stworzenie systemu kontrolowania stanu zmęczenia i rozproszenia kierowców samochodów. Kamera cały czas kontroluje ruch gałek ocznych oraz to, jak często mrugamy. Startup kontroluje też wiele innych czynników, na podstawie których określa, czy zagrażamy sobie i innym uczestnikom ruchu. EyeSight pozyskał właśnie 15 milionów dolarów na rozwój swojego narzędzia, które docelowo będzie instalowane w nowych samochodach.

Więcej na ten temat tutaj.

11. Belgijski startup produkujący e-rowery ma 10 milionów euro na ekspansję

Niemcy, U.K, Holandia i Francja — to cel ekspansji startupu Cowboy, który pozyskał właśnie wsparcie od Tiger Global Management, Index Ventures oraz Hardware Club. Zespół opracował elektrycznie napędzany rower, który zużywa niewiele energii. Ciekawym ruchem na tle konkurencji na pewno jest to, że rower możemy zamówić na testową przejażdżkę. Mniej ciekawa jest za to cena jednośladu — wynosi 1,790 euro.

Więcej na ten temat tutaj.

12. 1,5 miliona dolarów dla RevenueCat

— To startup dla developerów, chcemy pomóc im w zarabianiu na swoich produktach — mówił w rozmowie z TechCrunchem CEO RevenueCat. Narzędzie, które stworzył ze wspólnikiem oszczędza czas developerów poświęcany na implementację wtyczek do zapisu użytkowników odwiedzających stronę mobilną produktu na newsletter. RevenueCat skraca czas implementacji, ale też samego procesu zbierania adresów i analizy danych dot. użytkowników.

Więcej na ten temat tutaj.

13. Michael Jordan i inni inwestują 26 milionów dolarów w aXiomatic

aXiomatic to startup z branży e-sportowej zamknął kolejną rundę finansowania. Projekt zajmuje się organizowaniem turniejów np. w League of Legends. Twórcami startupu są doświadczeni uczestnicy takich rozgrywek, którzy od lat obserwują tę branżę od środka. Gdy stworzyli aXiomatic zaczęli też obserwować rynek startupów i przejmować mniejsze projekty, by w łatwy sposób zwiększyć swoją ofertę.

Więcej na ten temat tutaj.

14. 50 milionów dolarów dla twórców Metrc — systemu trackingu upraw konopii indyjskich

Metrc od wielu lat zajmuje się obserwowaniem stanu oraz sprzedaży liści konopii indyjskich hodowanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Zespół Metrc kontroluje, czy lecznicze rośliny są hodowane w legalny sposób, ale czy też nie łamią stanowych praw dotyczących dystrybucji. Projekt pozyskał właśnie 50 milionów dolarów, które przeznaczy na dalszą działalność, ale też planowaną ekspansję za granicą.

Więcej na ten temat tutaj.

Napisz coś od siebie!