O elektrycznie napędzanych hulajnogach, które podbijają świat, o startupie do organizacji podróży służbowych, który pozyskał 145 milionów dolarów finansowania oraz o twórcach platformy lendingowej, którzy chcą otworzyć własny bank. O tym wszystkim dowiecie się z kolejnej edycji startupowej prasówki. Zebraliśmy w niej najważniejsze informacje z mijającego tygodnia.

1. 16 milionów funtów dla Zopa, która chce otworzyć własny bank online

Założyciele tej platformy lendingowej kilka miesięcy temu pozyskali 44 miliony funtów, a w tym tygodniu ogłosili, że pozyskali dodatkowe 16 milionów funtów. Pozyskane od inwestorów środki, zespół Zopa chce wykorzystać na zwiększenie budżetu pożyczanych firmom pieniędzy, ale też na przeprowadzenie procedury pozyskania licencji na funkcjonowanie banku online. Dzięki temu będzie mogła wprowadzić nowe usługi do swojej oferty.

Więcej na ten temat tutaj.

2. 14 milionów dolarów dla Fraugster

Wykrywanie oszustw i fałszerstw np. podczas udzielania pożyczek online, to jedno z ciekawszych rozwiązań branży fintech. Tym zajmuje się zespół berlińskiego startupu Fraugster, który wykrywa potencjalne nadużycia, czy posługiwanie się fałszywymi danymi przez wnioskodawców. Jednak nie tylko banki zyskają na korzystaniu z tego narzędzia, ponieważ powstał także dla e-sprzedawców.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Twórcy aplikacji Meitu inwestują w startup analityczny

Założyciele chińskiej aplikacji do robienia selfie — Meitu — postanowili rozszerzyć swój portfel inwestycyjny i kupić udziały w PressLogic. Startup zajmuje się zarządzaniem treściami publikowanymi w social media, ale też analizą ruchu oraz zaangażowania odbiorców. To nie pierwsza inwestycja Meitu w ten projekt. W ubiegłym roku przejął większość udziałów w PressLogic, teraz przekazał środki na dalszy rozwój.

Więcej na ten temat tutaj.

4. 6 milionów dolarów dla Photomath — aplikacji do rozwiązywania zadań matematycznych

Właśnie spełniło się marzenie wielu uczniów nieradzących sobie z zadaniami z matematyki. Jeśli wielokrotne próby rozwiązania nie powiodły się, czas poznać odpowiedź na nurtujące pytanie. Wystarczy, że pobierzemy aplikację Photomath, zrobimy zdjęcie zadaniu i poczekamy na jego rozwiązanie. Startup ten pozyskał właśnie 6 milionów dolarów, które przeznaczy m.in. na promocję produktu. Aplikację pobrano już 100 milionów razy.

Więcej na ten temat tutaj.

5. 20 milionów dolarów dla startupu z branży rolnej — Taranis

Rolnictwo to jedna z ciekawszych branż, w których technologia usprawnia fizyczną pracę. Ten startup nie pomaga jednak szybciej pracować, ale prowadzić lepsze gospodarstwo rolne. Dzięki Taranis łatwiej będzie zarządzać uprawą zboża i kontrolować wszystkie potencjalne zagrożenia związane z tym procesem. Oprócz powiadamiania o zagrożeniach, Taranis podpowie jak im zaradzić. Projekt zyskał właśnie inwestorów, którzy wesprą firmę w rozwoju.

Więcej na ten temat tutaj.

6. 10 milionów dolarów dla aplikacji Setter — do zamawiania usług napraw domowych

Zepsuł się dzwonek do drzwi, a nie wiesz, ile będzie kosztować naprawa? Wejdź w aplikację Setter, opisz problem, zrób zdjęcie modelowi dzwonka i czekaj na oferty naprawy. Wybierz najlepszą i czekaj na fachowca, który jeszcze dzisiaj naprawi usterkę. Czy właśnie tak nie powinno wyglądać zamawianie usług naprawy od zawsze? Żadnych wątpliwości co do tego nie mają inwestorzy — w tym fundusz Sequoia — którzy uwierzyli w ten biznes.

Więcej na ten temat tutaj.

7. 2 miliony funtów dla agencji do szukania najemców naszego domu

Home Made to zespół ekspertów branży nieruchomości, którzy pomogą podnieść wartość naszego domu, ale też przedstawić go klientom tak, by chętnie zostali jego tymczasowymi mieszkańcami. Za usługę przygotowania domu, zrobienia zdjęć, wystawienia ogłoszeń i kontakt z potencjalnymi nabywcami płacimy 948 funtów + VAT. W startup zainwestował fundusz VentureFriends, który wcześniej wsparł projekt na etapie seed.

Więcej na ten temat tutaj.

8. Tuzy branży samochodowej inwestują 17,5 miliona dolarów w aplikację Transit

RenaultNissan-Mitsubishi’s, InMotion Ventures oraz Jaguar Land Rover’s zostali nowymi właścicielami udziałów w startupie Transit. Aplikacja oparta jest na mapie, na której znajdziemy wypożyczalnie rowerów oraz innych środków transportu miejskiego. Twórcy sprzeciwiają się używania samochodów do podróżowania po mieście, dlatego stworzyli aplikacje ułatwiającą dotarcie z punktu A do punktu B innymi metodami.

Więcej na ten temat tutaj.

9. 1,3 miliona dolarów dla aplikacji do oszczędzania — Portify

Dbanie o swoje oszczędności to jedna z najczęściej powtarzanych rad, gdy dostajemy pierwszą wypłatę. Pojawiają się wtedy myśli o wielkich inwestycjach, szybkim zarabianiu i nierzadko o tym, co sobie za to kupimy. Zderzenie z rzeczywistością przynosi jednak jedną zasadę: oszczędzanie nie jest łatwe. Dlatego co rusz powstają aplikacje wspierające ten proces. Jedną z nich jest Portify, którego twórcy właśnie pozyskali inwestorów.

Więcej na ten temat tutaj.

10. 2,5 miliony dolarów na rozwój dronów do zadań specjalnych

Są miejsca na ziemi, które nie zostały jeszcze zbadane w 100%. Wśród nich są np. jaskinie, które chowają wiele tajemnic. Dlatego warto rozwijać technologie ułatwiające eksplorację dziewiczych terenów. W jedną z nich uwierzyli właśnie inwestorzy, którzy chcą, by zespół Emesent dalej rozwijał swój produkt. Ich podwodne drony mapują przedmioty oraz ukształtowanie terenu znajdującego się w trudno dostępnych miejscach.

Więcej na ten temat tutaj.

11. 154 miliony dolarów dla TripActions — asystenta podróży służbowych

Twoja praca wymaga częstych podróży samolotem? Na pewno wiesz, jak wiele czasu trzeba poświęcić, by zorganizować każdą z nich, a w dodatku pilnować potwierdzeń wszystkich wydatków związanych z wyjazdem do klienta. TripActions to narzędzie dla tych, którzy często podróżują. Asystent pomaga zorganizować podróż, ale też poinformuje nas, gdy lot zostanie odwołany, a ponadto — wykupi bilet w innych liniach lotniczych, byśmy nie opuścili wyjazdu.

Więcej na ten temat tutaj.

12. RealtimeBoard ma 25 milionów dolarów na rozwój

Celem zespołu stojącego za RealtimeBoard było ułatwienie współpracy pomiędzy członkami zespołu, niekoniecznie pracujących w jednym biurze. Dzięki tej wirtualnej tablicy możemy tworzyć wspólny brief, czy lejek sprzedaży naszego nowego produktu, bez konieczności przełączania się między kartami przeglądarki. Wystarczy, że utworzymy jedną tablicę dla rozmowy i każdy z nich będzie na niej tworzył dowolne grafiki.

Więcej na ten temat tutaj.

13. 20 milionów wypożyczeń e-hulejnóg Lime

W ciągu dwóch miesięcy mieszkańcy wielu dużych miast na świecie odbyli 10 milionów podróży e-hulajnogami. Odkąd Lime rozpoczął ekspansję, coraz więcej słychać o nowych miastach, w których możemy wypożyczyć elektrycznie napędzane hulajnogi. Twórcy tego startupu właśnie ogłosili wejście na nowy rynek: na cel wybrali sobie Australię, a dokładniej Sydney. Do dziś na całym świecie wykonano 20 milionów wypożyczeń hulajnóg tej firmy.

Więcej na ten temat tutaj.

14. Inteligentny chat pozyskuje 4,5 miliony dolarów

Bonobo AI na rynku wyróżnia to, że analizuje wszystkie informacje pozyskane od klientów na temat naszego produktu. Bez względu na to, czy rozmawialiśmy z nim na chacie na stronie produktu, w wiadomości e-mail, przez komunikator czy podczas wideorozmowy, Bonobo AI rozpozna wszystkie wypowiedziane/napisane słowa i zaproponuje rozwiązania problemów naszych klientów. Startup pozyskał właśnie środki na ekspansję.

Więcej na ten temat tutaj.

Napisz coś od siebie!