Jestem 24 godziny po ruszeniu bloga Startup Cribs. Nie ukrywam, że chciałem pisać tutaj o zagranicznych startupach, szerzej nie znanych naszej publice.

Jednak gdy w kilkanaście godzin od startu kontaktuje się ze mną Brainly, jeden z najprężniej działających na świecie polskich startupów oraz UnStock.io, jedyny polski startup, który dostał się do najlepszego inkubatora w USA wg Forbes, a także oryginalny i szerzej nikomu nieznany Photler.com, (i o to mi chodzi!) to kto by tych tematów nie pociągnął dalej? Pomyślałem – nie zostaw tak tego, ale też – postaraj się zrobić coś inaczej.

Dlatego startuję na blogu ze „Startup AMA”.

AMA – czyli „Ask Me Anything” – zapytaj mnie o co chcesz. Z Brainly, UnStock.io oraz Photler.com wyłącznie dla Startup Cribs!

Stwierdziłem, że ciekawie byłoby przedstawić te trzy startupy, ale bez trzech suchych artykułów i ich historii. W tym celu są inne strony, to już było.

Chciałbym, abyście to Wy zadecydowali, co chcecie o nich wiedzieć, czego Wy jeszcze nie wiecie, lub czego szerzej nie mówili? To Wy macie mieć tutaj szanse na to, aby zadać tym startupom każde pytanie, jakie tylko przyjdzie Wam do głowy.

Jestem po słowie z każdym z nich, i zarówno Brainly, Photler.com jak i UnStock.io zgodziły się na taką konwencję wywiadu, który to przeprowadzacie WY. 

Zastanówcie się zatem, co chcielibyście wiedzieć, bo to nie ja mam pisać o tym, co już czytaliście, a o tym, czego jeszcze nie wiecie. Zostawcie pytania w komentarzach, na mailu (nowosielski.p@gmail.com), czy w wiadomości prywatnej. Gdziekolwiek.

Ja już pociągnę te tematy dalej, pogłębię dany wątek, jak będzie trzeba, postaram się być ciekawski, aby jak najwięcej wyciągnąć dla was. Wy tutaj mówicie, a ja jestem tylko waszym mikrofonem. Poniżej sylwetki startupów:

photler

Photler.com – Poznański startup, który chce, abyś zaczął zarabiać na swoich zdjęciach i zwyczajnie sprzedawał je, poprzez swoją stronę internetową. Pochwalili mi się, że mają pół tysiąca osób, które to testuje, a także pierwszych korzystających z ich wersji płatnej. Ciekawy pomysł, za którym stoi ktoś jeszcze…

brainly

Brainly.com – czyli aplikacja, która mogłaby mi się bardzo przydać, kiedy jeszcze byłem uczniem. Społecznościowe uczenie się urzeczywistnione przez polski startup z globalnymi planami, które konsekwentnie realizuje. 60 milionów użytkowników. Biuro w Nowym Jorku. 24 miliony dolarów finansowania.

unstock

UnStock.io – powiew świeżości, czyli portal, którego końcówka „.io” w domenie nie jest w tym wypadku od czapy. Pierwszy polski startup, który dostał się do Angel Pad, najlepszego inkubatora wg Forbes w USA. Posiadają już użytkowników z 1300 miast z całego świata. Tym razem chodzi o sprzedawanie wideo! agencjom i markom na całym świecie. Młody zespół, którego część siedzi właśnie w USA, aby dopiąć kwestie finansowania startupu. Imponujące.

Spróbujmy, może wyjść nam coś ciekawego? Może wam się spodoba i będą kolejne „Startup AMA”, dlaczego nie, każdy z nich jest na swój sposób wciągający, a Wy macie szansę, abym wyciągnął z nich coś więcej, niż dotychczas wiecie. Ciężkie zadanie, ale postaram się sprostać.

To startupy, które po niespełna kilkunastu godzinach od startu mojej skromnej inicjatywy, same nawiązały kontakt i uwierzyły w StartupCribs. Za co szczerze dziękuję. To zobowiązujące, ale i bardzo budujące!

czekam zatem na Wasze pytania! a za pewien czas ukażą się oddzielne treści o każdym z tych startupów, wyłącznie na StartupCribs

 

Napisz coś od siebie!