Cześć! O czym jest blog i jak powstał…

Blog startupcribs.pl powstał ponieważ sam pasjonuję się startupami, jednak na polskich stronach poświęconych tej tematyce bardzo szybko zaczynałem się nudzić, a treści o „7 narzędziach dla…” , lub „10 sposobach na…” nie były dla mnie ciekawe.

Dlatego zacząłem szukać głębiej i głębiej, nieco dalej, aby zrozumieć jeszcze więcej genialnych startupów, poczytać o nich, poznać je. Wgłębiałem się w tym samym coraz to większą ilość zagranicznych portali, idei, rozwiązań i coraz bardziej dochodziłem do wniosku, że chciałbym o tym poczytać również w swoim ojczystym języku.

Im głębiej w las, tym więcej drzew. Zauważyłem, że z biegiem czasu wiele fascynujących startupów jest nie tyko w Europie czy USA, ale także w Azji, na Bliskim Wschodzie, a nawet… Afryce.

Stwierdziłem, że warto, aby inni też je poznali. Postanowiłem stworzyć miejsce, gdzie będę mógł prezentować tytułowe „najciekawsze” startupy z całego świata.

Rodzime strony branżowe są dosyć oszczędne o zagraniczne treści, postanowiłem, że ja spróbuję, sam coś napiszę i stworzę bloga.  Ponieważ w innym wypadku ludzie ich po prostu w Polsce szerzej najprawdopodobniej nie poznają.

Tak właśnie dziś, 1. sierpnia 2016 powstał startupcribs.pl 

Dwa zdania o autorze

Startupy i ich klimat wciągnął mnie bardzo na 2-3 roku studiów, czyli jakieś 6 lat temu. Od tamtego czasu samodzielnie starałem się również brać udział w różnych inicjatywach startupowych, a także startować w konkursach branżowych, gdzieniegdzie ze skromnymi wyróżnieniami, aczkolwiek bez większych sukcesów, które skutkowałyby powstaniem gotowego produktu.

Na chwilę obecną najlepiej określiłbym siebie samego jako pasjonata startupów, aczkolwiek bez startupu (choć staram się to zmienić).

Ten blog to miejsce, gdzie mogę poświęcić się w jakieś części swojej pasji, a także odkryć przed innymi ciekawe startupy, które może okażą się także dla kogoś inspiracją.

Skąd nazwa Startup Cribs…? 

Każdy zapewne kojarzy program MTV Cribs, czyli „wbijanie się sławnym ludziom na chatę”.

Myślą przewodnią Startup Cribs jest właśnie pokazywanie idei od środka. Chcę rozmawiać z ludźmi, którzy za tym stoją, przedstawiać coś, czego nie da się opisać słowami w zwykłym artykule oraz czego nie oddadzą zdjęcia. W ciekawy sposób, nieco z przymrużeniem oka. 😉

Wkrótce pojawi się tutaj pierwszy film, który będzie właśnie w konwencji „Cribs”.

Chciałbym promować jeszcze większą otwartość w szeroko pojmowanej branży IT, która i tak jest bardzo do przodu w tym temacie. Chodzi mi o twórców, ale także „zwykłych” pracowników, deweloperów i innych, którzy budują sukces danego starupu, czy firmy IT.

Kontakt:

janowosielski.p@gmail.com / Piotr Nowosielski

lub poprzez media społecznościowe StartupCribs na Facebooku, Twitterze, Instagramie, czy Youtube.

nie jestem osobą „techniczną”, nie mam również doświadczenia dziennikarskiego. W papierach mam ukończone studia ekonomiczne, ale… to tylko papier.

stay tuned!

 

 

Napisz coś od siebie!