Startup Cribs stara się promować wszelkie inicjatywy, mające na celu promowanie przedsiębiorczości, szczególnie w tematyce na styku startupów i nowych technologii. Tak jest i tym razem, a chodzi o wydarzenie dosyć zacnej rangi. Zapraszamy zatem do Wielkopolski.

13-15 stycznia 2017 w Poznaniu odbędzie się polska edycja międzynarodowego projektu o najdłuższej nazwie, jaką kiedykolwiek słyszałem. Chodzi mianowicie o Startup Weekend Global Fashion Battle Poland. Na szczęście nie chodzi mi o to, abyś uczył się tej nazwy na pamięć, nie jestem aż tak wymagający. Zależy mi po prostu na tym, abyś zwyczajnie zapoznał się z ideą, która może okazać się dla Ciebie atrakcyjna, ponieważ sama forma oraz myśl przewodnia jest jak najbardziej interesująca, ale do rzeczy.

To międzynarodowy projekt łączący modę z nowymi technologiami, a poszczególne wydarzenia odbywają się na całym świecie, również w Londynie czy Dubaju. Polska odsłona projektu będzie miała miejsce w Starym Browarze w Poznaniu.

Poniżej relacja wideo z edycji Startup Weekend w Poznaniu, która miała miejsce przed dwoma laty. 

Podczas jednego weekendu (również najdłuższego na świecie, bo trwającego według organizatorów całe 54 godziny), tworzą innowacyjne projekty, łączące modę i nowe technologie, które mogą stać się podstawą do własnych, dynamicznie rozwijających się biznesów.

Branża mody, jak w zasadzie każda inna – coraz silniej związana jest z nowymi technologiami. Dotyczy to każdego wymiaru: od usprawnień w zakresie dystrybucji i sprzedaży, po innowacyjne procesy produkcyjne. Dynamicznie rozwija się cały segment e-commerce, powstają nowe rozwiązania zakupowe, a działania omnichanelowe to już nie dodatek, a codzienność.

Tak, jak włączanie do zakupów virtual reality – od wirtualnych przymierzalni, po wykorzystanie oculusów. Współczesne technologie pozwalają też na przetwarzanie niestosowanych do tej pory surowców, dzięki czemu powstają innowacyjne materiały: skóra z ananasa czy grzybów, tkaniny odporne na zagniecenia i plamy. Dzięki specjalnym włóknom ubrania stają się przedłużeniem naszego smartfona czy komputera.

Wysoka dynamika rozwoju technologii i zmieniające się trendy sprawiają, że równie szybko muszą być weryfikowane pomysły biznesowe. Idea odbywających się na całym świecie startup weekendów, to odpowiedź na takie potrzeby. Jeden weekend wystarczy, by sprawdzić, czy dana koncepcja ma szansę na dalszy rozwój.

Startup weekendy to okazja nie tylko do poddania ocenie i sprawdzenia swojego pomysłu, ale przede wszystkim wymiany wiedzy oraz uzyskania merytorycznego wsparcia od osób, które w danej branży pracują na co dzień. Dlatego też, co zrozumiałe, wydarzenia tego typu organizowane są w oparciu o jeden, konkretny temat. Dzięki temu podczas 54 godzin, które uczestnicy mają na przygotowanie pomysłu na biznes, możliwe jest jeszcze lepsze przyjrzenie się wszystkim koncepcjom.

Pod szyldem Global Fashion Battle odbywa się startup weekend łączący modę oraz nowe technologie. To jednak nie tylko jednorazowe działania. Global Fashion Battle to również międzynarodowy konkurs i program inkubacyjny. Zapewnia wsparcie w zakresie tworzenie startupów modowo-technologicznych, pomaga w nawiązaniu współpracy pomiędzy różnymi sektorami, a także w dotarciu do mentorów i inwestorów z całego świata. Wydarzenia inicjowane przez Global Fashion Battle odbywają się regularnie na całym świecie, między innymi w Londynie, Dubaju, Mediolanie i Nowym Jorku.

Już w styczniu innowacyjne projekty będą powstawały w Poznaniu podczas Startup Weekend Global Fashion Battle Poland. W jeden weekend uczestnicy ze środowiska modowego i technologicznego połączą swoje siły, by stworzyć nowe koncepcje biznesów, które mogą zmienić branżę – przynajmniej taka jest intencja organizatorów.

Tegoroczna polska edycja Startup Weekend Global Fashion Battle odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu już 13-15 stycznia 2017 roku. Impreza ma charakter zamknięty.

Jeżeli nazwa Cie nie zachęca, to spróbuj zapamiętać chociaż ten link, pod którym poznasz więcej informacji oraz dotrzesz do biletów, zgłosisz swoją inicjatywę: www.gfbpoland.pl.

Napisz coś od siebie!