Prestiżowe konkursy startupowe to coś jak eliminacje do Ligi Mistrzów dla polskich drużyn. Szansa na dostanie się do elity, wzrost prestiżu i renomy. O ile w wypadku tegorocznej edycji Ligi Mistrzów o występie Legii można powiedzieć jedynie tyle dobrego, że się tam dostała, o tyle zaistnienie dla polskich startupów na arenie międzynarodowej może przynieść rzeczywiście wielkie korzyści, odmieniając ich los.

Dla przykładu. Obecnie na Pomorzu trwa Startup Sauna. Inicjatywa jak najbardziej zacna, która może otworzyć wiele drzwi w Europie, dla startupu, który wygra naszą polską edycję i dostanie się na finał do Helsinek. Informacje prasowe w mediach, nie tyle ogólnopolskich, co również międzynarodowych, darmowa reklama, skierowanie na siebie uwagi inwestorów oraz zagranicznych funduszy. W skrócie – ogromna szansa.

Świetna okazja, ale przecież nie trzeba czekać, aż jakiś zagraniczny akcelerator specjalnie przyjedzie i zorganizuje coś u nas? To nie jest tak, jak z Ligą Mistrzów, że szansa pojawia się raz do roku.  Bierzcie śmiało udział w konkursach na całym Świecie. Jasne, oczywiście samemu ciężko jest znaleźć informacje na ten temat. Stąd też nie dziwi tak niewielka ilość polskich startupów, które walczą o najwyższe laury w konkursach branżowych na całym świecie. Czas coś z tym zrobić.

Dlatego Startup Cribs startuje z serią „Konkursy Startupowe na Świecie”.

Gdzie będzie starał się przybliżać aktualnie trwające zapisy do konkursów startupowych na Starym Kontynencie, USA, czy Azji, a nawet Afryce. Dlaczego nie? skoro zgłoszenia są zazwyczaj zawsze online, a organizatorzy często dla finalistów pokrywają koszty noclegu a nawet dojazdu na czas finału.

Ponownie, nikt w Polsce o tym nie pisze, bo przecież po co. Dlatego Startup Cribs bierze to na swoje barki. Będzie informować Was o tym, co ciekawego dzieje się w temacie różnych konkursów na całym Świecie, cyklicznie, raz na tydzień, dwa. Poniżej pierwsze pięć konkursów, tak na rozgrzewkę. Bierzcie w nich udział. Bez kompleksów.

KONKURSY STARTUPOWE NA ŚWIECIE. 23-30 WRZEŚNIA.

 

master2MasterCard Smart Path Global – deadline 11 października, Miami.

6-miesięczny wirtualny program akceleracyjny. 2 tygodnie szkoleń w różnych miastach. Pitch Globalny: 30 listopada – 1 grudnia: Miami/Floryda. Główna korzyść: Dostęp do sieci kontaktów i klientów MasterCard.

Preferowane rozwiązania z zakresu fintech/ big data/ sztucznej inteligencji. Aplikuj i czytaj więcej: www.startpath.com/global/

Barclays FinTech Accelerator, deadline 15 października, Londyn

barclays3- miesięczny akcelerator fintech. Dziesięć startupów dostaje się do finału i otrzymuje do $120k za 6-10%. Aplikować można na program do Nowego Jorku, Londynu, Cape Town lub Tel-Avivu. 13-tygodniowy program mentoringowy prowadzony przez liderów z branży fintech. Dostęp do najnowszych ekspertyz z branży fintech od Barclays. Aplikuj i czytaj więcejwww.barclaysaccelerator.com/#/about/

 

how-to-web

How to Web – Startup Spotlight – deadline 25 września, Bukareszt.

Gdzie? 1-2 listopada, Bukareszt. Dla europejskich startupów, które istnieją nie dłużej niż 2 lata i zebrały nie więcej niż 500k euro. Rozwiązania posiadające przynajmniej istniejące MVP. Preferowane branże: Gaming, Fintech, Cybersercurity. Aplikuj i czytaj więcej: www.2016.howtoweb.co/startup-spotlight/

 

bdlBDL Accelerate Startup Competition, Bejrut

Gdzie? 3-5 listopada, Bejrut/Liban. $20k nagrody. Zakwaterowanie zapewnione przez organizatorów. Największy i najbardziej wpływowy tego typu event w regionie – udział darmowy. Światowi jurorzy – w tym Steve Wozniak. Obecnie ponad 6000 zgłoszonych startupów. To także forma targów/ konferencji dla startupów. Aplikuj i czytaj więcej: www.bdlaccelerate.com/2016/ Poniżej zajawka.

Startupbootcamp IoT & Data Tech – deadline 10 października, Barcelona

bootcampEuropejski akcelerator #1. Najlepsza dziesiątka startupów dostaje się do finału. Każdy z miejsca dostaje €15,000 za 6% udziałów oraz €450K w formie korzyści od partnerów, a także 6 miesięcy darmowej przestrzeni biurowej w akceleratorze w Barcelonie. +100 mentorów, kontakty i networking z wieloma VC oraz Aniołami Biznesu. 77% startupów w finale otrzymuje również kolejną rundę finansowania. Start programu 28 listopada. Preferowane branże jak w nazwie eventu. Tu aplikujesz i czytasz więcej: www.startupbootcamp.org/accelerator/iot-datatech/ Poniżej zajawka:

https://vimeo.com/129534300

To pierwsza piątka konkursów, jak widzisz, w porównaniu do przytoczonej na początku Ligi Mistrzów, tutaj masz aż dziesięć miejsc i o wiele większą ilość szans, aby zostać dostrzeżonym przez jury prestiżowych konkursów z całego świata. Aplikuj, bo ktoś te miejsca musi wypełnić.

Napisz coś od siebie!