Kolejna porcja konkursów startupowych z całego świata. Coraz więcej dzieje się tego u nas, ale przecież nie ma co się ograniczać. Świetne akceleratory z całego świata prowadzą szeroko zakrojone kampanie, zachęcając do wzięcia udziału w naprawdę godnych konkursach. Zgłoszenia są online, organizatorzy często dla finalistów pokrywają koszty noclegu, czy też dojazdu. 

Photler – startup z Poznania, właśnie na Startup Cribs dowiedział się o evencie w Bejrucie. Wysłał zgłoszenie i dostał się na to wydarzenie. Jednym z wielu międzynarodowych ekspertów był tam np. Steve Wozniak. Ten, co to miał 40% Apple. @BDL Accelerate 2016 to największy tego typu event na Bliskim Wschodzie. Wkrótce relacja z ich wypadu. Tymczasem i Ty zapoznaj się z obecnie trwającymi rekrutacjami do programów akceleracyjnych na świecie.26-wrzesnia-2-pazdziernik-9

 

pobrane

Food Future Scale-up Accelerator 2017, Nowy Jork

To konkurs dla istniejących już projektów i startupów na rynku żywności, które mogą wykazać się pewną trakcją. Wsparcie akceleratora polegać będzie na stworzeniu skalowalnego modelu biznesowego, na który organizatorzy dają sobie pół roku. Wybiorą 4 do 6 startupów, którym przeznaczą na pomoc $100,000.

Konkurs dla projektów jak w tytule „Food Future”, czyli chodzi o innowacje w kwestii hodowania, dostarczania i wszystkiego, co z żywnością związane. Branże agro, biotech, food tech. Link do konkursu.

 

kairos

Kairos Society Switzerland, Szwajcaria. 

Nie jest to konkurs, natomiast projekt, który może Ciebie zainteresować. To inicjatywa studencka, której przyświeca bardzo ciekawa idea oraz jeszcze ciekawsi mentorzy. Kairos skupia wokół siebie 50 najbardziej obiecujących startupów z całego świata, które tworzone są przez ludzi poniżej 26 roku życia, czyli przez studentów. Ponadto, oferuje również wszystkim innym możliwość rozwoju swojej kariery na całym świecie, właśnie poprzez liczne programy współpracy ze startupami i innowacyjnymi firmami z niemal każdego kontynentu.

To, co przemawia za inicjatywą to fakt, że rzeczywiście kierują nią ludzie młodzi, studenci. Przyciągnęli uwagę Bila Clintona oraz Bransona, a to tylko Ci najbardziej prominentni. Sama idea lepiej wyjaśniona w wideo poniżej. Zgłaszasz się przez ten link.

The Kairos Society: Push the World Forward from The Kairos Society on Vimeo.

 

logo-venture

R/GA IoT Venture Studio UK, deadline: 28 listopada.

Logo być może nie zachęca, ale to ciekawy konkurs z całkiem atrakcyjnymi nagrodami. 75,000 Funtów za 6% udziałów. Tyle dostanie 10 startupów. Organizatorzy podzielą je na dwie grupy. Tych we wczesnej fazie rozwoju, oraz dojrzalszych. Następnie przez 100 dni będą wspólnie w londyńskim co-workingu rozwijać projekty, poświęcone takim tematom jak: IoT, AI, robotyce oraz connected cities.

atronaty takich firm jak IBM, Intel czy American Airlines zachęcają do spróbowania swoich sił, jeśli masz ciekawy koncept do sprawdzenia. Jest aż 10 miejsc, także warto. Rekrutacja przedłużona została do 28 listopada. Link do konkursu tutaj.

 

header-logo

deadline: 30 listopada, Tunezja.

Kto by pomyślał, że tak ciekawa inicjatywa znajdzie swoje miejsce akurat w Tunezji. Organizatorzy chcą wesprzeć startupy, zapraszając na ten event projekty z całego świata. Co dają w zamian? Flat6Labs wykłada $50,000  za 6-10% udziałów. Co jeszcze? Deklarowane ponad $300,000 w różnych benefitach, takich jak nawet pensje, czy reklama u partnerów wspierających inicjatywę oraz 4 miesiące darmowej przestrzeni do pracy.

Kierunek dosyć egzotyczny, z pewnością ciekawa przygoda. Szerokie spektrum zainteresowań jeżeli chodzi o branże: edukacja, transport, finanse, energia. Link do programu akceleracyjnego w tym miejscu.

 

sheo

SheEO Radical Generosity Application, deadline: 30 listopada. USA.

„The Ladies are comming. Are you in?” tak brzmi hasło przewodnie oryginalnej inicjatywy z San Francisco, kobiety o imieniu Vicki Saunders, która aktywnie wspiera kobiety w biznesie. Przez ostatnie 20 lat zaledwie 4% środków funduszy VC trafiło do projektów, które prowadziły kobiety. Zamiast prosić Fundusze o środki, Panie wpadły na jeszcze lepszy pomysł. 1000 przedsiębiorczych kobiet wsparło inicjatywę ShEO kwotą 1100 dolarów, która przeznaczona zostanie na inwestycje w startupy i projekty innych Pań.

Średnio ShEO zamierza przeznaczyć do $100k w jeden projekt. Forma pożyczki na poziomie 0%, którą zaczniesz spłacać dopiero po 5ciu latach. Interesująca inicjatywa, której przyświeca przede wszystkim coś więcej, niż sama inwestycja. To społeczność tysięcy już kobiet, które działając razem, bardzo wymiernie sobie pomagają. Więcej o konkursie tutaj. Zachęcam wszystkie Panie.

 

vcen

Speed Dating, deadline 6 grudnia, Londyn

Krótka piłka. Jednodniowy event, na który wysyłasz swój pitch. Jeśli się spodoba, zostajesz zaproszony 7. grudnia do Londynu, gdzie będziesz miał 5 minut na prezentację. Wszystko przed aniołami biznesu oraz funduszami VC. Jeśli przyjedziesz z czymś konkretnym, to możesz liczyć na 250k funtów od tych pierwszych i 500k funtów od tych drugich. Wszystko trwa tylko 2 godziny, a zgłoszenie wysyłasz na project@vcentrepreneurs.com. Jakie branże? FinTech, EdTech, MedTech, AI, CyberSecurity, VR. Więcej o VCEntrepreneurs tutaj. Wysyłaj, co Ci szkodzi?

 

tc

TechCrunch Disrupt London 2016

To jeden z największych eventów startupowych w Europie. Organizowany przez sam TechCrunch, czyli światowy autorytet w kwestii nowych technologii, szczególnie tych blisko startupów. Wydarzenie ściąga setki startupów z całego świata, które mają okazje zaprezentować się przed publicznością, a przede wszystkim jurorami, takimi jak ludzie z Dropbox, Zenefits, Yammer i wielu innych. Niestety na „Startup Battlefield” zapisy są już zamknięte, aczkolwiek warto wziąć udział w samym wydarzeniu, które z pewnością może otworzyć oczy na to, jak rozwija się startupy na świecie. Dla przykładu umieszczę tylko kompilację wideo z prezentacji 105 startupów, gdzie każdy ma ledwie 15 sekund na to, aby powiedzieć, co robi. Link do wydarzenia, które odbędzie się 5 grudnia w tym miejscu.

 

 

logo-therefiners

The Refiners – San Francisco, USA, deadline: styczeń 2017

To 3-miesięczny program akceleracyjny, podczas którego 25 startupów współpracuje z ponad 200 przedsiębiorcami z Doliny Krzemowej, aby zrozumieć kulturę pracy w tym miejscu, a przede wszystkim stworzyć skalowalny biznes. Jaki jest deal? $50-100,000 inwestycji za 5% udziałów. Do tego nieustanny mentoring oraz zapewniony coworking w San Francisco. Link do konkursu : therefiners.co

 

logo

MERCK ACCELERATOR – deadline 19 grudnia, Darmstadt

Jeżeli pracujesz nad startupem lub innowacjami w branży healthcare lub life science, to ten program jest dla Ciebie. Wymierne korzyści, takie jak mentoring, kontakty w branży, czy wreszcie same wsparcie inwestycyjne w wysokości 50k Euro – nie ma tutaj mowy o udziałach, także można potraktować to jako samą nagrodę. Ponadto dostęp do zasobów akceleratora w Dolinie Krzemowej czy Nairobi, gdzie w styczniu rusza afrykańska edycja programu. Aplikuj w tym miejscu: accelerator.merckgroup.com

 

4yfn-logo-purple

Mobile World Congress 2017, deadline: 4. stycznia, Barcelona

W Barcelonie dużo dzieje się w temacie startupów, to kolejny event, tym razem największy konkurs na świecie w segmencie mobile (według organizatorów). Wydarzenie skupia na sobie uwagę największych mediów branżowych, na sam konkurs przyjeżdżają również inwestorzy z całego świata. Ostra selekcja, a 24 startupy, które zapraszane są do ścisłego finału – stanowią łakome kąski dla funduszy VC. Ostatni zwycięzca ThingThing, bez problemu po konkursie otrzymał finansowanie w wysokości 350k Euro. link do programu: 4yfn.com

 

 

12557-1255669_th1

Pearse Lyons Accelerator – deadline 11 grudnia, Dublin, Irlandia

Tym razem event z zupełnie innej bajki niż poprzednie. 36 lat temu, doktor Learse Lyons za $10,000 oszczędności rozpoczął budowanie firmy Alltech. Przez cały ten czas rozwinął ją do globalnego przedsiębiorstwa wartego obecnie 3 miliardy dolarów. Robi kolejny krok, powołując akcelerator, który ma za zadanie szukać innowacyjnych rozwiązań w branży związanej z rolnictwem, żywnością i szeroko pojmowanym agrobiznesem. Rozdaje 15k Euro każdemu startupowi w formie nagrody, nie biorąc za to udziałów. Ponadto, daje dostęp do swoich zasobów, kontaktów, a dla zwycięzców przewiduje również spory budżet na pensje. Zwycięzcy zaprezentują ponadto swój pomysł na międzynarodowej konferencji, gdzie będą mogli skupić na sobie uwagę tysięcy firm z branży. Aplikuj w tym miejscu: go.alltech.com/acceleratorbranza-agro

techstars_logo

Techstars Music – deadline 11 grudzień, Los Angeles

Tematyczny event dla startupów związanych z branżą muzyczną, organizowany przez Techstars, który posiada w 18 różnych programów akceleracyjnych oraz który wsparł finansowo tysiące startupów (oto dowód). Tym razem 13-tygodniowy program mentoringowy, który kończy się inwestycją w wysokości $120,000 w każdy z 10 startupów. Link do programu: techstarsmusic.com. Warto szukać więcej konkursów tego typu właśnie od Techstars, ponieważ nie boją się oni inwestować szeroko, w wiele innowacyjnych rozwiązań. Przemyśl kontakt z nim, niezależnie, czy masz akurat tym razem startup z branży muzycznej, czy nie.

 

ess-logo

European Student Start-ups – deadline 9 grudnia, Londyn

Kolejny konkurs dla startupów, tym razem z Londynu. Niech nie zwiedzie was nazwa „student” w nazwie, jakby miałby to być mało poważny konkurs dla studenciaków. Rzeczywiście, możesz być maksymalnie 2 lata po ukończeniu studiów (regulamin). Jednakże startupy, które wyróżniły się na tym wydarzeniu, zyskały międzynarodowy rozgłos, pozyskując miliony dolarów wsparcia. Kilka przykładów: AQDOT – $7.25M w 2013, Feelgo – $2.59M w 2013, czy genialny Be My Eyes, o którym pisaliśmy na łamach Startup Cribs w tym miejscu. European Student Startups to konkurs z udziałem funduszy VC oraz aniołów biznesu, świetna szansa aby wypłynąć na szerokie wody. Kilka historii udanych startupów z poprzednich edycji oraz link do aplikacji: ESS.com

Miejmy nadzieję, że zmobilizujesz się i zaaplikujesz do któregoś z nich. Próbuj, bez kompleksów. Jeżeli rozwijasz swój startup, a tym bardziej, masz trakcję, to aplikuj, nie ma na co czekać. Ktoś przecież musi to wygrać.

Napisz coś od siebie!