Startup Cribs zaprasza na niecodzienny event. Wydarzenie za zamkniętymi drzwiami, bez sztywnej agendy. Myślisz sobie, o co kaman, zaraz wszystko stanie się jasne. Founders for Founders to idea przewodnia, która przyświeca organizatorom cyklicznych spotkań z właścicielami startupów i twórcami innych innowacyjnych projektów. Wydarzenie prawdopodobnie nie dla Ciebie. Brzmi to nieco jak Illuminati, jednak zaraz zrozumiesz nieco więcej.

Inicjatywa, stworzona przez ludzi wynudzonych na konferencjach w naszym kraju, gdzie te same osoby mówią o tym samym, tylko w inny sposób. To spotkanie dla tych, którzy też już na nich zasypiają, wyciągając średnio 10% treści, bo generalnie to już wiedzą i usłyszeli wszystko, co zostało powiedziane. Podczas tego eventu to właśnie oni będą głównymi aktorami. Brzmi co najmniej nieskromnie, jednak na tym właśnie to ma polegać.

Ludzie ogarnięci w swoich tematach spotykają się za zamkniętymi drzwiami, aby zwyczajnie podzielić się swoją wiedzą i tym, czego nie wiedzą inni. Tym, czego inni lepiej, aby jeszcze nie wiedzieli. Dlaczego? Bo pieniądze lubią ciszę, a właśnie ta forma dyskrecji jest tu w tym przypadku wskazana. Ktoś zarabia na jakimś motywie, którego woli jeszcze nie zdradzać każdemu, lecz mógłby się podzielić z nim w gronie osób, które również mają już doświadczenie w biznesie, mogący doradzić mu jak wyciągnąć z tematu jeszcze więcej. Na tym to spotkanie ma właśnie polegać.

Dzielenie się wiedzą wśród ludzi, którzy są w stanie przekazać biznesowy feedback. To ma być dialog, debaty biznesowe nad danym tematem, niż jednostronny przekaz. Bo tak jest po prostu łatwiej, bo mogą, bo zwyczajnie nie czują potrzeby, aby sprzedawać ciekawe motywy związane ze swoim biznesem każdemu.

To przede wszystkim kręgi eksperckie, w drugiej kolejności natomiast sesje networkingowe, prezentacje uczestników, wspólny obiad, czy ewentualne after party.

Jeżeli jesteś osobą dopiero na początku swojej przygody ze startupami i generalnie biznesem, to jeszcze poczekaj, daj sobie po prostu czas, uszanuj ideę przewodnią i organizatorów. Jeśli natomiast już działasz – zapraszam. Nie chodzi o robienie tutaj zajebistych rzeczy – lecz przede wszystkim prowadzenie już swojego biznesu – najlepiej w sieci, lub przy pomocy sieci.

We Wrocławiu było 60 osób, przy kolejnej okazji będzie prawdopodobnie już setka. W Trójmieście dopiero pierwszy event tego typu, dlatego warto, abyś wpadł, jeśli jesteś na Pomorzu, analogicznie Kraków.

Szczegóły najbliższych eventów poniżej:

3City Startup Founders
godz. 14:30, Sobota 3.12.2016, Coworking O4 (Olivia Business Centre) – Al. Grunwaldzka 472B, 80-309 Gdańsk (Trójmiasto)
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/389374484785716/
Rejestracja: bit.ly/3CitySF

Krakow Startup Founders
godz. 12:00, Sobota 10.12, Kraków
Rejestracja: bit.ly/KRKSF
Napisz coś od siebie!