Startup Cribs stara się promować projekty, które mają na celu pomóc młodym śmiałkom w tym, aby rozpocząć swoją startupową przygodę. Każdy przecież kiedyś zaczynał. Bezcenne doświadczenie dla każego, kto jeszcze nie próbował swoich sił w tego typu inicjatywie. Goścom z Kijowa i Lwowa organizator zwróci koszty podróży. Brawo! Nowy program dla startupów rusza w Krakowie, a więcej poniżej: 

Miasto Kraków wraz z Ad Ventures uruchamia nowy, darmowy program pre-akceleracji dla startupów we wczesnej fazie rozwoju – KRK Road to Success. Aplikacje można składać do 15 października.

KRK Road to Success jest pierwszą edycją intensywnego, 3-dniowego programu mentoringowego, którego zakończeniem będzie otwarty demo day, gdzie startupy zaprezentują swoje projekty przed inwestorami z Polski i zagranicy. Celem programu jest przygotowanie startupów w fazie pre-seed do wprowadzenia produktów na rynek. Zespoły nauczą się między innymi jak stworzyć skalowalny model biznesowy, przeprowadzić proces walidacji rynku i prototypowanie, jak zaplanować marketing oraz zaprezentować projekt inwestorom.

12 startupów, które zakwalifikują się do programu będzie pracować z doświadczonymi mentorami, spotka się z inwestorami i Krakowską społecznością startupową. To świetna okazja aby uzyskać informacje zwrotne o swoich projektach i porady jak skutecznie wdrożyć planowane produkty.

– Pracując dla funduszy inwestycyjnych stało się dla mnie oczywiste, że wiele projektów, nawet jeśli mają świetny pomysł, nie odnosi sukcesu dlatego, że zespoły nie umieją go przedstawić w ciekawy i przekonujący sposób. Program ten ma na celu pomóc im rozwiązać ten problem – mówi Greg Banaś, prezes Ad Ventures.

Program jest całkowicie darmowy dla startupów, a dzięki Miastu Kraków uczestnicy będą mieli zapewnione również zakwaterowanie. KRK Road to Success jest idealny dla startupów na wczesnym etapie, które nie wdrożyły jeszcze swojego produktu na rynek. Natomiast ze względu na to, że Kraków stawia od dawna na przyciąganie młodych talentów z Ukrainy, uczestnicy podróżujący z Kijowa i Lwowa otrzymają zwrot kosztów podróży.

– Wierzymy, że ukraińskie zespoły szczególnie skorzystają z uczestnictwa w programie. Poza oczywistymi korzyściami w postaci wiedzy jak sprzedawać swój pomysł, będą miały szanse na poznanie lokalne społeczności oraz rynku i środowiska biznesowego w Polsce. Mamy nadzieję, że zachęci to uczestników z Ukrainy, aby to właśnie w Krakowie założyć swoją przyszłą firmę. – Mówi Rafał Kulczycki, Dyrektor Departamentu Rozwoju Miasta, Miasto Kraków.

Program odbędzie się 1-9 listopada w Krakowie. Aplikacje można przesyłać do 15 października za pośrednictwem strony www.krkroad.pl.

Napisz coś od siebie!