Bitwa start-upów w Rzeszowie na Kongresie 590. Popularna na świecie formuła konkursowa wreszcie zawita z rozmachem do Polski. Najlepsze start-upy, które zostaną wybrane przez jury będą rywalizowały podczas KONGRESU 590 o 50 tys. zł (I nagroda), 35 tys. zł (II nagroda) oraz 15 tys. zł (III nagroda). Zapisy na Bitwę start-upów odbywają się poprzez stronę www.kongres590.pl.

Jak zgłosić swój udział w konkursie? Poprzez dostępny na stronie formularz rejestracyjny, gdzie należy uzupełnić niezbędne dane osobowe, a następnie zgłosić udział własnego start-upu w Bitwie start-upów. Aby zgłoszenie było ważne wystarczy odznaczyć odpowiednią rubrykę na dole formularza.

Jak wziąć udział w Bitwie Startupów:

Konieczne jest przesłanie prezentacji i spełnianie warunku zaawansowania projektu, w której startup działa i może zapewnić odbiorcom swoją podstawową funkcjonalność (czyli  produkt jest  już wdrożony, ale będzie dalej rozwijany, dopracowywany).

Spośród nadesłanych prezentacji do 12 listopada 2016 roku jury Kongresu 590 wybierze najlepsze startupy, które będą miały szanse uczestniczyć w samej bitwie w Rzeszowie w dniu 17 listopada 2016 roku.

Bitwa będzie miała dwie fazy – fazę grupową i fazę finałową. Podczas każdej z tych faz startupy będą prezentowały swój projekt, za co będą oceniane przez jury. Jury będzie składało się z przedstawicieli środowiska inwestorskiego, przedsiębiorców, przedstawicieli ekosystemu startupowego, przedstawicieli biznesu.

Podczas fazy grupowej można się spodziewać kilkunastu ciekawych projektów, które będą miały za zadanie w ciągu kliku minut przedstawić swój projekt. Najlepsi przejdą do fazy finałowej, gdzie raz jeszcze przedstawią i zaprezentują swój projekt i powalczą o nagrody i inne wyróżnienia.rzeszowSam event będzie miał miejsce 17 i 18 listopada w Rzeszowie. Co ciekawe, choć to pierwsza edycja KONGRESU 590, ranga wydarzenia jest bardzo wysoka – honorowy patronat objął sam Prezydent RP Andrzej Duda.

Dlaczego start-upy powinny przyjechać na KONGRES 590?

Możliwość prezentacji. Część imprezy przyjmie formę targową. Start-upowcy będą mieli możliwość prezentacji swoich projektów w hali głównej Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Rzeszowie.

Dostęp do wielkiego biznesu. Na Kongresie obecni będą przedstawiciele największych polskich i zagranicznych firm, min. Asseco, CD Projekt, Google, INGLOT, INTEL, Orange, Pratt & Whitney, PKO BP, PZU, PGNiG.

Fundusze. Swoją obecność (i udział w panelu: Hot or not – Kogo poszukują inwestorzy? Komu dadzą szansę?) potwierdzili przedstawiciele wiodących polskich funduszy inwestycyjnych – Speed Up, HGV, Black Perls.

Start-up dla Start-upów. Nie zabraknie też reprezentantów polskich  i zagranicznych start-upów oraz organizacji działających na rzecz start-upów, m.in. Telemedi.co, Uber, Yanosik, Startup Poland i Startup Hub Poland.

No VIP zone.  Podczas Kongresu nie planujemy wydzielonych stref dla VIPów. Każdy będzie miał szansę porozmawiać z przedstawicielami obecnych na wydarzeniu firm   i instytucji.

Zasięg medialny. Impreza jest objęta patronatem medialnym największych ogólnopolskich mediów m.in. Interii, PAPu, Pulsu Biznesu i Rzeczpospolitej, TVP. To niepowtarzalna okazja, żeby dać się zauważyć szerokiemu gronu odbiorców.

Wiedza. Kilkanaście paneli. Cały blok tematyczny dedykowany innowatorom   i start-upowcom, w tym dyskusje o skalowaniu biznesu, B+R w praktyce, sharing economy   i branżach przyszłości

Nagrody Prezydenta RP. Prezydent Andrzej Duda osobiście wręczy nagrody gospodarcze w 6 kategoriach, m.in. „Lider MŚP”, „Start-up PL”, „Badania + Rozwój”
andrzej-duda

Szczegółowe informacje o KONGRESIE 590 – www.kongres590.pl

Napisz coś od siebie!